E.ON Energy Truck na dětském táboře uvítá i veřejnost

Letní dětský tábor v Křemešníku navštíví 12.8. od 14:00 unikátní výukový projekt E.ON Energy Truck. V rámci svého dvouměsíčního turné napříč Českou republikou přiváží všem svým návštěvníkům kompaktní vzdělávací program zaměřený na efektivní využívání elektrické energie. Červený, na zakázku vyrobený truck společnosti E.ON je konstruován právě pro tyto účely: dětem nabídne divadelní představení, interaktivní hru Energie Plus a také možnost si energii doslova „osahat“.

Reklama

Jako host programu vystoupí hvězda soutěže X Factor Ondřej Ruml. Chybět nebude ani diskotéka, pochopitelně s energetickou tématikou, opět plná her a zábavy. E.ON Energy Truck je prvním projektem tohoto typu v Česku.Vzdělávací projekty jsou pro společnost E.ON prioritou. Špičkoví odborníci proto sestavili vysoce funkční mobilní vzdělávací program pro děti, kde výuku doprovodí i hry a hudba. Posádka E.ON Energy Trucku dětem vysvětlí, jak s elektřinou bezpečně zacházet a navíc si účastníci táborů odnesou poznatky o tom, jak energií šetřit a jak ji alternativně získávat. A to všechno zábavnou, interaktivní formou.

„E.ON Energy Truck je plně využit v provozu neustále. Kromě letních táborů navštěvuje v průběhu celého školního roku základní školy, kde je vítanou pomůckou pro výuku fyziky. Během léta a podzimu pojede truck do řady jihočeských a jihomoravských měst na vybrané společenské akce,“uvedla Vladimíra Glaserová z realizačního týmu E.ON Energy Truck.

Škola hrou i divadlem

Děti do světa energie přenese divadelní vystoupení dvou komiků, kteří jim vtipnou a názornou formou představí různé zdroje energie. Následovat budou hry i exkurze přímo v E.ON Energy Trucku, který je vybaven velmi moderními technologiemi: mezi největší lákadla patří Experimentální koutek, kde budí největší pozornost Van de Graafův generátor. Ten pomocí statické elektřiny dokáže postavit vlasy na hlavě! Děti fascinuje i plazmová koule, která dovede zviditelnit proud energie pouhým dotekem či hudbou.
Krom těchto experimentů však E.ON Energy Truck nabízí například moderní interaktivní dotykové panely, kde si děti kvízovou formou budou moci rovnou prověřit znalosti, které získaly například díky věrnému interaktivnímu modelu krajiny. V něm si mohou samy vyzkoušet různé způsoby vedení energie. Program E.ON Energy Trucku je velice bohatý a projekt je dětskými návštěvníky přijímán s největším nadšením a zaujetím. Není proto divu, že jej během letních prázdnin bude možné každý den vídat na dětských táborech napříč republikou.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama