Praha se umístila v první patnáctce světových kongresových měst

Podle výsledků průzkumu ICCA (Mezinárodní kongresová a konferenční asociace) se v roce 2008 konalo nejvíce mezinárodních setkání v historii kongresového turismu. Bylo evidováno o 800 mezinárodních akcí více než v předchozím roce. Celkem se konalo 7475 kongresů, kterých se účastnil rekordní počet 4 896 000 delegátů. To vše i přesto, že ve druhé polovině roku se již objevovaly první dopady ekonomické recese, které začaly ovlivňovat trh.

Reklama

Letošní šetření ukázalo, že se nejvíce kongresů konalo opět v Evropě 55 %, následovala Asie s 19 % podílem a Severní Amerika s 11 %. Na tuto statistiku navazuje počet kongresů a konferencí v členění podle měst. Nejlepších výsledků dosáhly shodně Paříž a Vídeň, kde se vloni uskutečnilo 139 kongresů. Třetí místo zaujímá Barcelona se 136 kongresy. Praha za rok 2008 obsadila 13. místo se 74 kongresy, kterých se zúčastnilo 21 500 delegátů. Naše metropole předčila taková evropská velkoměsta, jakými jsou Atény, Londýn, Brusel, Madrid či Řím.

„Česká republika má v rámci kongresového turismu velký potenciál. Není to jen Praha, která se letos opět umístila v první patnáctce mezi světovými velkoměsty. Jsou zde i ostatní města jako Brno, Karlovy Vary, Teplice, Plzeň, Hradec Králové, Ostrava, Liberec a další dobře vybavené a vhodné destinace pro pořádání konferencí,“ říká Jade Sebek, vedoucí kongresového oddělení CzechTourism a dodává: „Před spuštěním je projekt Czech Convention Bureau, který bude zastřešovat jednotlivé regionální kongresové kanceláře a hlavním cílem projektu je jednotně propagovat Českou republiku jako kongresovou a incentivní destinaci, což zajistí navýšení počtu akcí v jednotlivých regionech ČR. Můžeme tak dokonale využít veškerý kongresový potenciál, který naše země nabízí.“

Zdroj: CzechTourism

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama