Na běžky do Prostějova

Sněžný skůtr MěÚ ProstějovPomocí sněžného skútru projeli ve středu večer (24. 1.) pracovníci města Prostějova první běžkařské stopy v okolí města.

„Teď je možné na běžkách vyrazit od bistra Cavalo v lesoparku Hloučela, podél Hloučely, přes Tichou až do Mostkovic a zpět,“ říká místostarosta Prostějova Vlastimil Uchytil. „K dispozici jsou tak dvě stopy vedle sebe. Věřím, že běžkařům poslouží k jejich spokojenosti a zároveň bych chtěl požádat pěší turisty, aby tyto stopy neponičili a nerozšlapali,“ pokračuje Uchytil. Tato trasa však nebude jediná, která se bude pomocí skútru ošetřovat. „Dnes večer projedeme další trasu, konkrétně od ulice Určická, směrem na Domamyslice a Alojzov. Stopa bude připravena na nadcházející víkend. Věřím, že počasí vydrží a vyznavači běžek si sportu v sobotu a v neděli dosytnosti užijí,“ uzavřel místostarosta Vlastimil Uchytil.

Sněžný skútr zakoupilo město Prostějov v závěru loňského roku za částku 350 tisíc korun s cílem nabídnout občanům v rámci Projektu Zdravé město dostupné lyžování. Vzhledem k tomu, že v blízkém okolí nejsou žádné vysoké hory, je právě běžkování významnou alternativou pro vyznavače zimních sportů ve městě Prostějov.

Informace o aktuálním stavu stop poskytuje informační středisko na telefonních číslech: 582 329 728 (722, 723, 727), informace jsou též aktualizovány na www.mestopv.cz

Foto: Jana Gáborová, Městský úřad v Prostějově

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu