Rytířské hrátky

Datum konání: 3.7.2009 – 6.7.2009, Svojanov – hrad

Reklama

O nadcházejícím prodlouženém víkendu proběhne na hradě Svojanov jedna z nejvýznamnějších akcí letošní sezóny – Rytířské hrátky. Akce probíhající ve všech prostorách hradu přenese návštěvníky do starých časů. Po celé dny budou probíhat rytířské turnaje, ukázky dobového života, šermířské souboje, ukázky zbraní, střelba z luku a další. Součástí akce je též stylový jarmark s ukázkami řemesel. Program začíná vždy od 9 hodin a končí zhruba v 18 hodin, od pátku 3. do pondělí 6. července.

V sobotu a v neděli budou probíhat také noční oživené prohlídky hradu, jejich začátky budou vždy od 21,30 a 22,30 hodin. Pro velký zájem doporučujeme rezervaci míst na prohlídce předem.

Akce se bude konat i za nepříznivého počasí v prostorách hradu.

Hrad Svojanov je vyhledávanou památkou na pomezí Čech a Moravy. Láká nejenom dvěma prohlídkovými okruhy a romantickým venkovním prostředím, ale také ojedinělou možností ubytování přímo ve vlastních prostorách ve stylových pokojích. O letních prázdninách, v červenci a srpnu, je otevřen denně včetně pondělí od 9 do 18 hodin. Patří tak k málu památek, které jsou pro návštěvníky otevřeny i v pondělí.

www.svojanov.cz/

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama