Folklor v máji v Telči

Zpříjemněte si sobotu 23. května návštěvou akce Folklor v máji v Telči. Na náměstí Zachariáše z Hradce se bude konat celodenní program věnovaný vystoupení folklorních souborů a tradičním řemeslům.

Reklama

Můžete se těšit jak na lidové písně a tance, tak i na řemeslný trh. Vystupující soubory budou přímo z Telče, nebo z jejího okolí. Návštěvníci se proto budou moci naplno ponořit do místního kulturního koloritu. Zúčastní se také dětský sbor z nedalekého rakouského Raabsu. Všechny soubory si budete moci prohlédnout při jejich průvodu městem. Na řemeslném trhu se představí autentickými ukázkami tradiční řemesla, které taktéž reprezentují lidovou kulturu.

Folklor v máji se koná v rámci Dolnorakouské zemské výstavy 2009 „ČESKO.RAKOUSKO. rozděleni – odloučeni – spojeni.“ Akce je součástí projektu REILA, který byl vybrán v rámci Operačního programu Cíl Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká Republika 2007 – 2013 a spolufinancován z Evropského Fondu Regionálního Rozvoje (ERDF).

Dolnorakouská zemská výstava 2009
RAKOUSKO. ČESKO. rozděleni – odloučeni – spojeni.
18. duben 2009 – 1. listopad 2009
20 let po pádu „železné opony“ představuje první přeshraniční Dolnorakouská zemská výstava s názvem „RAKOUSKO. ČESKO. rozděleni – odloučeni – spojeni.“ společné dějiny Rakouska a Česka v nejdůležitějších oblastech. Od 18. dubna do 1. listopadu 2009 se města Horn a Raabs v regionu Waldviertel a česká Telč stanou centrem nejrůznějšího dění: Horn zobrazí historii obou zemí, Raabs se bude zabývat tématem hranic a Telč nabídne pestré kulturní vyžití.

www.dolnorakouska-vystava.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama