SOUZNĚNÍ 2008

Datum konání: 18. – 21.12.2008, Ostrava a Kozlovice.

Reklama

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel

Čtvrtek – obchůzky s koledou, koncert v hudebním klubu Templ na pověstné Stodolní ulici v Ostravě

Pátek – letos prvně v Chrámu Panny Marie Královny v Ostravě – Mariánských Horách koncert adventní hudby a duchovních zpěvů

Sobota – festival se přesouvá do Beskyd. V domovské obci hostitelského souboru Valašský vojvoda Kozlovice, probíhá bohatý program: Vánoční jarmark – lidová řemesla spojená s ukázkou, koncert duchovní hudby v kostele sv. Michaela a sv. Babory, koncert v sále Obecního úřadu, kde účinkují kromě hostů festivalu také rozmanité soubory z Kozlovic a blízkého okolí

Neděle – Mše svatá v kostele sv. Václava (letos premiérově) v Ostravě – Mariánských Horách, festival končí Galakoncertem v Domě kultury Města Ostravy spojený se Setkáním s lidovými tvůrci a řemesly. Novinkou festivalu v roce 2007 byla mezinárodní výstava dětských betlémů a vánočních pohlednic. Vše z rukou dětských tvůrců. V této započaté tradici chceme pokračovat i v létech příštích.

Prezentace tradičních řemesel

Součástí Vánočního jarmarku v Kozlovicích a Galakoncertu v DK města Ostravy je přehlídka lidových řemesel. Tradičně se představí kovář, řezbář při výrobě betlémů a další řemeslníci při výrobě vánočních ozdob ze slámy a šustí, ručním malování vánočních baněk, zdobení perníku, háčkování a paličkování, při ručním tkaní koberců, výrobě zuberské výšivky (krajky), síťování, výrobě ozdobné i spotřební keramiky, při výrobě košíků a jiných věcí z proutí a při malování na skle. V neposlední řadě ochutnáte speciality regionálních i zahraniční tradiční kuchyně. Populární je i ochutnávka vína, piva, slivovice, vařonky a dalších speciálních nápojů.

Charakteristika konání; lokalizace místa konání, dopravní dostupnost

Festival se koná v Ostravě www.ostrava.cz a v obci Kozlovice www.kozlovice.cz.
Město Ostrava je krajským městem Moravskoslezského kraje s bohatou nabídkou turistických i kulturních zajímavostí. Obec Kozlovice se nachází na úpatí Beskyd na trase mezi Frýdkem-Místkem a Frenštátem pod Radhoštěm. V regionu se nabízí možnost návštěvy malého skanzenu v Kozlovicích – Na mlýně a Obecní školy s muzeem sakrálního umění, dále malebného prostředí města Štramberk, kterému se říká moravský Betlém. V návaznosti je stále se rozšiřující nabídka ubytování, významným partnerem je agentura Relax v podhůří Beskyd, která slavnostně otevře nový pivovar s výstavem originálního světlého i tmavého kozlovického piva, právě 20.12.2008, v rámci MF Souznění.

www.souzneni-festival.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama