Oslavy 90. výročí vzniku Československé republiky v GHMP

Galerie hlavního města Prahy se připojuje k oslavám 90. výročí vzniku Československé republiky volným vstupem do všech svých otevřených objektů.

Reklama

V den státního svátku 28. října 2008 umožní Galerie hlavního města Prahy veřejnosti bezplatnou návštěvu všech otevřených výstav a expozic.

Ve 2.patře Městské knihovny doporučujeme navštívit výstavu Bytosti odnikud / Metamorfózy akademických principů v malbě 1. poloviny 20. století. Jedná se o druhý velký projekt Marie Rakušanové, který se soustřeďuje na paralelní dějiny umění, odvíjející se ve stínu „velkého“ příběhu české moderny a avantgardy.
Dům U Zlatého prstenu v Ungeltu byl po rekonstrukci otevřen jako bezbariérový objekt a návštěvníci zde mohou vidět výstavu 1960 => Súčasnosť / Slovenské umění + čeští hosté. Kurátoři Zuzana Bartošová, Ivan Jančár a Karel Srp zde představují zakázané umělce 70. a 80. let, ale i aktuální uměleckou scénu, ve vícerých uměleckých disciplínách a médiích.
Trojský zámek nabízí stálou expozici Věčné léto v římské vile, čínské salonky a obrazárnu v hlavní budově, výstavu František Bílek v Troji v Oranžerii a současné plastiky umístěné do zahrady v rámci projektu Green space.

Za návštěvu stojí i Dům Františka Bílka v Chýnově u Tábora. Stálou expozici plastik, kreseb a grafik umělce, který patří k nejvýznamnějším představitelům českého secesního symbolismu, po dobu rekonstrukce Bílkovy vily v Praze významně rozšířila kurátorka Hana Larvová.

Otvírací doba objektů bude 28. října od 10 do 18 hodin. Pouze Bílkův dům v Chýnově je otevřený od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Poslední vstup umožňujeme hodinu před uzavřením.

www.citygalleryprague.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama