Festival divadla a původního řemesla ARCHA 2008

Součástí celosezónního projektu Šternberské slavnosti je festival divadla a původního řemesla ARCHA 2008. Uskuteční se v zahradě zámku Trója ve dnech 15.-17. 8. 2008. Centrem veškerého dění se stane výjimečná divadelní scéna – ručně tesaná Archa, umístěná v zahradě zámku. Ta se během denní činnosti výtvarníků a řemeslníků promění v rozlehlou scénu s antickými motivy pro divadelní pouť s názvem Dárek pro hraběnku. Václav Špale svůj námět rozpracoval do scénáře spolu s Filipem Jevičem, který se ujal režie. Představení sehrají herci z několika divadel: Divadla Lampión, Divadla Letí a dalších.

Reklama

330. výročí počátku stavby zámku, 300. výročí úmrtí jeho stavebníka, jeho láska k antice a mnoho dalších detailů a souvislostí se stalo inspirací divadelního představení, jehož stručný děj vypadá takto: Hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka připravuje v zahradě zámku oslavu svátku své manželky Clary Bernardiny z Malzanu. K zorganizování velkolepé slavnosti si pozval světoběžníka a známého organizátora podobných kratochvilných představení Mistra Filippa. Jaká překvapení se svou kompanií umělců pro hraběnku přichystal můžete vidět i Vy.

Divadelní pouť po trojské zámecké zahradě se pokusí v duchu původních tradic oživit jednotlivé historické objekty dosud přítomné v areálu zahrady a alespoň hypoteticky nahradit ty zaniklé.

Denních dílen, během nichž budou vytvořeny rekvizity, které se pak stanou součástí představení, se mohou zúčastnit děti i dospělí.

Denní program v zahradě je zdarma, vstupné na divadelní pouť činí 120,- Kč / 60,- Kč/ 300,- Kč (rodinné). S platnou vstupenkou na divadelní představení bude možné bezplatně navštívit i Trojský zámek, a to 16. a 17. 8. vždy v 16 a 17 hodin.

www.ghmp.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama