Historický víkend aneb strašidla a mumraje plzeňské

(Plzeň) Již po čtrnácté vás zveme na městské slavnosti – Historický víkend aneb strašidla a mumraje plzeňské. Po dvou letech se uskuteční opět na náměstí Republiky ve dnech 13. – 15. června. Letošní mumraje by se daly nazvat cechovními – představí se zajímavé plzeňské cechy – kováři, pekaři, řezníci, pivovarníci, v mnoha poutavých představeních, soutěžích…

Reklama

Nahlédnete do jejich „kuchyně“ a také si některá řemesla vyzkoušíte na vlastní kůži. Samozřejmostí bude oblíbené dobové tržiště, hudební a divadelní vystoupení, historický tábor, dětská scéna, kejklíř a další.

Součástí sobotního večerního programu bude již tradiční rej strašidel s průvodem a chybět nebude ani ohňostroj. Pestrý program, z něhož si vybere zcela jistě každý návštěvník, bude připraven i na několika dalších scénách v historickém centru města. Součástí slavností bude letos také tradiční benefiční sportovně společenská akce „Běh pro Paraple“ za účasti Zdeňka Svěráka, která proběhne na nádvoří Plzeňského Prazdroje v sobotu od 12:00 do 14:00.

V rámci historického víkendu vystoupí i zahraniční folklorní soubory, účastníci mezinárodního folklorního festivalu. Vstup na všechny venkovní scény je zcela ZDARMA.

více o akci

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama