World Aerobatics Cup

(Roudnice nad Labem) V neděli 8.června proběhne v Roudnici nad Labem jedinečná mezinárodní letecká show, která v historii akrobatického létání v České republice nemá obdoby. Soutěž 16 nejlepších akrobatických pilotů světa je zlomem v pojetí letecké akrobacie. Výkony letců při rychlosti až 320 km v hodině a přetížení až 10G vyžadují absolutní přesnost pilotáže, výborný odhad a hlavně naprostou soustředěnost. Jejich neuvěřitelné figury mohou diváci sledovat po celou dobu soutěže na obřích velkoplošných obrazovkách díky pozemním kamerám a dále kamerám umístěným v kabině pilota či v helikoptéře.

Reklama

V rámci exhibice se z naší letecké elity představí Czech Jet Team na proudových letounech L-39 Albatros a L-29 Delfín, legendární letoun Jak-11, The Flying Bulls Aerobatics Team na letounech Zlín-50 LX. K vidění zde budou také vybrané modely historických letadel nadačního fondu letadla Metoděje Vlacha, samozřejmě plně funkční, které ve velikosti 80-100% originálu létají až 100 km/hod.

Dále je připravena také řada zábavných atrakcí v podobě několika aerotrimů, obří nafukovací arény, skluzavek a trampolín. Na své si přijdou také děti, pro které je přichystán dětský koutek s animačními programy. Setkáte se tu s mnoha VIP osobnostmi z oblasti letectví a šoubyznysu, budete si moci zasoutěžit o nádherné ceny a užít si krásné letní odpoledne s rodinou či přáteli.

Začátek akce je v 11.00

www.aerobaticcup.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama