Prachatice ožijí přehlídkou Sýry a víno

Vinařsko-gastronomické přehlídky se stávají v Prachaticích již tradicí. V letošním roce proběhne ve dnech 6. – 7. června již pátý ročník národní přehlídky Sýry a víno. Přehlídka se koná za podpory Vinařského fondu a pod záštitou ministra zemědělství Petra Gandaloviče a hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka.

Reklama

„Ukázalo se, že projekt podpory potravin ve spojení s vínem obzvlášť v nevinařském kraji je velmi úspěšný. Naší další aktivitou je projekt v oblasti vzdělávání, a to formou seminářů, kde klademe důraz hlavně na výchovu a osvětu v oblasti vinařské a stravovací kultury s důrazem na zdravou výživu a zdravý životní styl,“ řekl Michal Kočan, ředitel přehlídek.
V letošním roce město Prachatice připravilo kromě přehlídky také eno-gastronomický seminář Fyziologie chuti, který se uskuteční 5. června. Na podzim, 18. září, proběhne seminář Zdravý životní styl v moderní gastronomii. Tyto semináře mohou milovníci vín a zdravého životního stylu navštívit v Městském divadle v Prachaticích. Vystoupí na nich nejen významní odborníci z oblasti akademické půdy, ale i experti z praxe. Kromě zajímavých informací se mohou návštěvníci těšit také na řízenou degustaci pokrmů a vín.
Akce jsou pořádány ve spolupráci s Městem Prachatice – generálním partnerem, Ministerstvem zemědělství ČR, Vinařským fondem ČR, Českomoravským svazem mlékárenským, Potravinářskou a Agrární komorou a tuzemskými vinaři, mlékaři a rybáři.

www.syryrybyavino.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama