Miniveletrh cestovního ruchu s jarmarkem v Lomnici nad Popelkou

(Lomnice nad Popelkou, 4.-5. 4. 2008) V pátek 4. a v sobotu 5. dubna proběhne v areálu lomnického zámku 5. jubilejní ročník Miniveletrhu cestovního ruchu, který pořádá Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou a Střední škola Lomnice nad Popelkou.

    Nosným tématem miniveletrhu opět budou tradiční regionální produkty, i když pojaté poněkud jinak než v loňském roce. Kromě prezentace regionálních výrobků a lomnických firem pro veřejnost, včetně ochutnávek (pivo, suchary, uzeniny ad.), je pro studenty v pátek dopoledne připravena přednáška o řemeslné výrobě v regionu, která bude doplněna o exkurzi v lomnickém muzeu a o rukodělné dílničky, kde si budou moci děti získané vědomosti v praxi ihned vyzkoušet. V pátek odpoledne proběhne představení značky Regionální produkt Český ráj.

    Letošní novinkou pak bude sobotní Malý zámecký jarmark na nádvoří, který návštěvníkům nabídne ke koupi zajímavé produkty – dřevěné hračky, loutky, koření, sladkosti, perníčky, sýrové speciality, keramiku, domácí karamely, medovinu, svíčky ze včelího vosku, netradiční bižuterii, suchou vazbu, drahé kameny a další zboží. Probíhat bude od 9 do 15 hodin. V jeho průběhu se bude na open scéně konat doprovodný kulturní program.

    Velký sál Zámku bude po oba dva dny hostit prezentaci nabídky informačních středisek z celého kraje a subjektů činných v cestovním ruchu, připravena je loutková pohádka Z pověstí Českého ráje pro nejmenší návštěvníky (v sobotu dopoledne a odpoledne) nebo rukodělné dílničky. Zájem určitě vzbudí i doprovodné výstavy. V zóně odpočinku návštěvníky čeká Výstava Turistických známek, pojednávající o výrobě dřevěných turistických známek. Jedinečnou akci doplní prezentace firmy a prodej upomínkových předmětů. U příležitosti miniveletrhu bude vydána speciální výroční známka, která bude současně v Lomnici pokřtěna.

    Z dalších výstav jmenujme soubor panelů Dvanáct tváří venkova Libereckého kraje nebo expozici s nádechem exotiky v Zámecké minigalerii Lidé a země ve fotografii. V pátek i v sobotu bude zpřístupněna také výstava Pověsti Českého ráje a Euroregionu Nisa (17 dřevěných modelů a kreseb postav z pověstí Českého ráje od akad. malířky Barbory Kyškové a řezbářky Jarmily Haldové). www.lomnicenadpopelkou.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama