Krušnohorská magistrála se plní nabíječkami na elektrokola

Litvínov (Mostecko) 15. května (ČTK) – Krušnohorská magistrála bude letos zcela pokryta nabíjecími stanicemi pro elektrokola. Díky nim se na hřebeny hor dostanou i méně zdatní cyklisté. Provozovatelé restaurací a hotelů věří, že síť stanic pomůže turismu. Stanice buduje v Krušných horách energetická skupina Sev.en Energy, v Chomutově je umístil ČEZ, další si pořizují ke svým objektům majitelé penzionů.

Krušnohorská magistrála vede z Chebu až na Sněžník u Děčína. Trasa je dlouhá 242 kilometrů a napojují se na ni pěší stezky. V zimě ji využívají běžkaři. Návštěvníků hor během léta v poslední době přibývá, a to zejména po rozšíření elektrokol. „Každý teď mluví o transformaci uhelného regionu, ale málokdo říká, co konkrétně se stane a kde. Díky našemu projektu se může Ústecký kraj jako jediný v zemi pochlubit kvalitní sítí nabíjecích stanic pro elektrokola s jedinečným pokrytím,“ uvedla mluvčí Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová.

Energetická skupina vybudovala na 50 nabíjecích stanic v Ústeckém a Pardubickém kraji. Letos plánuje dokončení sítě podél Krušnohorské magistrály a další v Karlovarském a Plzeňském kraji. Do konce roku tam chce uvést do provozu desítky dalších stanic. Souběžně investor modernizuje systém a zvyšuje kapacitu stávajících stanic. Většina uživatelů může tak nabít elektrokolo v terénu bez nutnosti převážet v batohu propojovací kabely či těžkou ruční nabíječku. Nabíjecí stanice se nyní modernizují, využít je mohou zájemci zdarma. Přehled stanic nabízí interaktivní mapa.

Na začátku projektu Sev.en Energy for Bikers vznikaly nabíjecí stanice pro současné nabíjení čtyř elektrokol. „Současné stanice mají celkem šest pozic a k tomu navíc dvě klasické zásuvky pro nabíjení malého procenta baterií s nekompatibilními konektory. Postupně vyměňujeme stanice v celé síti. Jsem nadšený z toho, jak se v tomto případě potkává vizionářský marketing s užitečností pro velkou skupinu lidí, elektrokolo už v Česku vlastní přes 280.000 jezdců. Budovaná infrastruktura splňuje velmi náročné požadavky na dostupnost, na jakou jsou zvyklí e-bikeři v Rakousku či Švýcarsku,“ uvedl Jakub Ditrich, odborný garant projektu ze společnosti ekolo.cz.

Nabíjecí stanice jsou nejčastěji umístěny u restaurací, hotelů, penzionů, informačních center, „Zatímco loňskou sezonu jsme napůl odpískali, ta letošní už se prostě povést musí. Nabíjecí stanice pro elektrokola jsou zejména pro horské destinace nedocenitelnou výbavou a mají obrovský potenciál. Síť dobře navazuje na velký trend elektromobility v cyklistice. Dovedu si představit, že se z míst s nabíjecími stanicemi stanou významné body ve výletních itinerářích,“ uvedl Antonín Herzán, provozovatel Horského areálu Lesná v Krušných horách, u nějž jsou k dispozici dvě nabíjecí stanice.

Nabíjecí stanice najdou zájemci také ve městech v Ústeckém kraji. Už před lety jich šest umístil ČEZ v Chomutově, další jsou v Děčíně, Ústí nad Labem a jinde.

fir hj

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Lanovka na Sněžku

Kabinová lanovka na Sněžku obnoví provoz ve středu 12. května

Icon 06.05.2021

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) 5. května (ČTK) – Kabinová lanová dráha z Pece pod Sněž...

Celý článek

Turisté budou moci využívat novou autobusovou linku z Příbrami na okraj Brd

Icon 02.06.2021

Příbram 2. června (ČTK) – Pěší turisté a cyklisté budou moci využívat novou autobuso...

Celý článek

24. května se konečně otevírají hotely a penziony

Icon 18.05.2021

Praha 17. května (ČTK) – Hoteliéři, které dnes oslovila ČTK, otevření ubytovacích za...

Celý článek

Skleník Fata Morgana nespí, prochází další proměnou

Icon 14.02.2021

Botanická zahrada hl. m. Prahy využila dočasného uzavření skleníku Fata Morgana a pokračuj...

Celý článek

Dřevěná rozhledna Bezručova vyhlídka bude od pondělí uzavřena

Icon 03.05.2021

Kopřivnice (Novojičínsko) 2. května (ČTK) – Dřevěná rozhledna Bezručova vyhlídka, kt...

Celý článek

NP Šumava zahájil provoz v návštěvnických centrech

Icon 10.05.2021

Vimperk (Prachaticko ) 8. května (ČTK) – Šumavský národní park zahajuje ode dneška p...

Celý článek