Děti si užijí léto s astronomií – Hvězdárna Valašské Meziříčí

Pokud to epidemiologická situace dovolí, bude valašskomeziříčská hvězdárna o letních prázdninách znovu patřit nejmladším zájemcům o astronomii.

„Pro děti uspořádáme pobytový tábor, který proběhne od 9. do 18. července, a tábor příměstský od 9 do 13. srpna. Při velkém zájmu připravíme i druhý turnus příměstského tábora od 23. do 27. srpna,“ informuje odborný pracovník hvězdárny a každoroční táborový vedoucí Radek Kraus.    
Zatímco pobytový tábor je určen dětem od 9 let, na příměstský, jehož účastníci se každé odpoledne vracejí domů, se lze přihlásit už od 6 let. „Jsou to vzdělávací tábory, během nichž děti hravou formou poznávají noční oblohu, učí se na ní orientovat a osvojují si také základy experimentální fyziky,“ popisuje Kraus.     
Mimo to se táborníci věnují programování malých robotů, sportují, kreslí a podnikají výlety do okolí. Pobytový turnus je navíc bohatší o noční pozorování a napínavou celotáborovou hru. „Prázdninové tábory mají u nás dlouholetou tradici a mezi dětmi jsou velmi oblíbené. Už teď se hlásí první zájemci,“ dodává táborový vedoucí.
Všechny potřebné informace včetně přihlášek zájemci najdou na webu www.astrovm.cz, odkaz Dětem.
Reklama

Zdroj foto: Snímky jsou z loňských astronomických táborů a pocházejí z archivu Hvězdárny Valašské Meziříčí. V případě zájmu jich mohu poslat více nebo ve větším rozlišení.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama