Bohumín letos postaví cyklostezku podél řeky Odry, získal dotaci z kraje

Cyklostezku podél řeky Odry od mostku přes Vrbickou stružku až po Antošovickou lávku postaví letos město v Bohumíně-Pudlově za finanční pomoci Moravskoslezského kraje. Trasa měří tři čtvrtě kilometru a za její vybudování zaplatí Bohumín čtyři miliony korun. Zhruba třetinu částky uhradí radnice z krajského programu na podporu rozvoje cykloturistiky. Práce začnou v březnu, hotovo by mělo být do konce října.

Stezka v městské části Pudlov bude 751 metrů dlouhá a tři metry široká. Povede podél řeky Odry mimo automobilovou dopravu v místech zpevněné cesty. „Cyklostezka z asfaltobetonu se z jedné strany napojí na cyklostezku E, která vede kolem Vrbického jezera a je zakončena mostkem přes Vrbickou stružku. Z druhé strany se u Antošovické lávky napojí na cyklotrasu 6109, po níž je dále možné pokračovat směr Poodří nebo na opačnou stranu do Polska,“ uvedla projektová manažerka bohumínské radnice Hana Gonsiorová.

Do výstavby cyklostezky se město může pustit i díky tomu, že získalo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje. „Finanční podpora se týká jak projektové přípravy, tak samotné realizace. Na samotný projekt nám kraj dal 165 tisíc korun, což je 65 procent z celkové částky. Náklady na stavbu odhadujeme na čtyři miliony korun, kraj by nám měl uhradit 34 procent,“ doplnila Gonsiorová s tím, že právě probíhá výběrové řízení zhotovitele.

Díky nové cyklostezce se příznivcům aktivního trávení volného času zpříjemní jízda směrem na Ostravu. „Splníme tak náš záměr propojit řeky Odru a Ostravici cyklostezkou v kvalitním povrchu vhodném nejen pro cyklisty, ale také pro bruslaře. Od Starého Bohumína se dostanou pohodlně až ke Koblovskému mostu, odkud mohou pokračovat dále po ostravských stezkách podél Odry či Ostravice,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Vloni město vyznačilo cyklistický úsek od Antošovické lávky směrem k dálničnímu mostu a na parkoviště u Vrbického jezera novými dopravními značkami. „Fakticky tak došlo k prodloužení místní cyklotrasy C, která vede k Antošovické lávce z centra Bohumína,“ dodal Macura.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Neviditelná výstava Praha – Když Tě vedou smysly…

Icon 27.02.2021

Co je to Neviditelná výstava? Představte si, že jste se ocitli v naprosté tmě … Neviditeln...

Celý článek

Advent u Pražského Jezulátka

Icon 22.11.2020

Adventní doba je dobou očekávání, příprav. Příprava na letošní Advent a Vánoce je ale těžk...

Celý článek

Full Moon stage na Colours of Ostrava 2021: od unikátního dialogu akustických kytar přes hutné noiseové běsnění až k taneční elektronice

Icon 01.01.2021

Festival Colours of Ostrava odtajňuje další dávku jmen ze svého programu pro rok 2021, ten...

Celý článek

Turistům se v Plzni otevře opravená katedrála i nový minipivovar

Icon 31.01.2021

Nový minipivovar Proud, opravenou katedrálu sv. Bartoloměje nebo unikátní Selský dvůr U Ma...

Celý článek

Zapomenutý příběh. Móda zimních sportů

Icon 21.02.2021

Máte již na zimní sportování lyžařský oblek v barvě covercoatové ? V roce 1...

Celý článek

Češi stále více vyhledávají Zanzibar. Vláda ale omezila cestování

Icon 18.03.2021

Doba covidová je spojena především s velkým omezením z pohledu cestování. Možná ...

Celý článek