Kam za sněhem

Krušné hory: Tradičně výborné sněhové podmínky hlásí Klínovec – sever (50 cm technický). Na Božím Daru je v provozu pouze přibližovací vlek za hotelem Praha a dětský vlek Novako. Velmi dobré podmínky hlásí Bublava (30 cm technický), 25 cm technického sněhu a víkendový provoz hlásí Bouřňák. Mimo provoz jsou Nové Hamry, Klíny a Telnice.
Krkonoše: Nejlepší podmínky hlásí Medvědín – Horní Mísečky (65 cm, zmrzlý), Černá hora – Janské Lázně (60 cm, technický) a Harrachov (45 cm, technický). Mino provoz jsou Kněžický vrch, Žacléř – Prkenný důl, Poniklá – Homole, Petříkovice a Dolní Dvůr – Luisino údolí. Ostatní střediska hlásí dobré a velmi dobré podmínky pro lyžování.
Jizerské hory: Nejvíce Severák – Hrabětice (40 cm, technický), dále Ještěd a Tanvaldský Špičák (30 cm, technický). Omezený provoz hlásí Bedřichov (25 cm, prachový). Mimo provoz jsou Josefův Důl, Desná – Parlament a Zásada. Ostatní střediska hlásí dobré a velmi dobré podmínky.
Orlické hory: V Orlických horách se lyžuje pouze v Říčkách (45 cm, zmrzlý) a v Deštném (25 cm, technický). Mimo provoz jsou Buková hora – Suchý vrch, Přívrat, Čenkovice, České Petrovice i Česká Třebová – Peklák
Kralický Sněžník: Velmi dobré podmínky hlásí Dolní Morava (30 cm, technický), dobré Staroměstsko (30 cm, zmrzlý).
Jeseníky: Všechna střediska v provozu. Praděd 150 cm a vynikající podmínky), Hynčice (30 cm, 4 nový), Klepáčov (25 cm, technický), Petříkov (40 cm, zmrzlý – vynikající podmínky), Branná (35 cm), Přemyslov (45 cm – lanovka mimo provoz, v provozu vlek Single – ceny vedlejší sezony).
Šumava: Dobré podmínky pro lyžování a technický sníh hlásí Železná Ruda (Špičák 35, Nádraží 30 cm a Belvedér 25 cm), dobré podmínky jsou na Zadově (25 cm, prachový), omezené podmínky hlásí Lipno (20, technický). Mimo provoz jsou Nové Hutě a Kašperské Hory.
Lužické hory: Luž je mimo provoz.
Vysočina: Šacberk (35 cm, technický) a Nové Město na Moravě (20 cm, technický) budou v provozu o víkendu, dobré podmínky hlásí Olejnice (20cm, technický). Karasín je mimo provoz.
Beskydy: Nejvíce Lysá hora (78 cm a 5 cm nového sněhu) – provoz o víkendu. Lysohorská magistrála je sjízdná v úseku Lysá hora – Zimný – Jestřábí. Trasa Papežov – Zimný je pro běžkaře nesjízdná, dále Ski Mezivodí (50 cm) – v provozu 3 vleky, výbormé podmínky hlásí Mosty ve Slezských Beskydech (50 cm a 3 cm nového sněhu). V provozu jsou Bílá (25 cm), Javorový vrch (30 cm / 10 nový), Pustevny (27 cm), Rališka (30 cm / 5 nový), Razula (30 cm / 2 nový), Soláň – Sedlo (35 cm / 3 nový – 2 lyžařské vleky, jih-mimo provoz), U Stachovy studánky – západ (30 cm). Částečný provoz: Dolní Lomná, Kohútka, Gruň – Staré Hamry a Soláň.

Horská služba upozorňuje na zledovatělý terén na hřebenech a přístupových cestách.

Kulturní akce

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Výstava v podkroví ostrovského zámku. Šlikové na ostrovském panství – bohatství a moc zve k návštěvě

Icon 29.07.2021

Letos je to přesně 400 let od popravy 27 českých pánů na Staroměstském náměstí. V Ostrově ...

Celý článek

Studenti jezdí s Leo Express prakticky zdarma

Icon 22.08.2021

Na palubách vlaků Leo Express cestují studenti se 75% slevou! Tato sleva platí na území ČR...

Celý článek

Cyklistická sezona na Uherskohradišťsku symbolicky opět skončí mezi vinohrady

Icon 01.10.2021

Uherské Hradiště 1. října (ČTK) – Cyklistickou sezonu na Uherskohradišťsku v sobotu ...

Celý článek

EU rozdá mladým lidem 60.000 jízdenek, aby poznávali Evropu vlakem

Icon 12.10.2021

Brusel 12. října (zpravodaj ČTK) – Cestovat až 30 dnů zdarma po Evropě mohou mladí l...

Celý článek

V Němčičkách začali na lyžařský svah pokládat umělý povrch

Icon 26.10.2021

Němčičky (Břeclavsko) 23. října (ČTK) – Brigádníci dnes začali v lyžařském areálu v ...

Celý článek

Modernizovaný přístav na Baťově kanále ve Veselí zažil úspěšnou sezonu

Icon 05.11.2021

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) 3. listopadu (ČTK) – Zmodernizovaný přístav na Baťov...

Celý článek