Termální cyklostezka a plavební kanál Wiener Neustädter Kanal

EuroVelo 9: Břeclav–Vídeň

Cyklistickou zábavu bez hranic od Baltského moře až k Jaderskému slibuje EuroVelo 9. Úsek v délce 212 kilometrů procházející Dolním Rakouskem od Reintalu po Mönichkirchen vede nádherným Weinviertelem s historickými sklepními uličkami přes zážitkovou oblast Thermenregion Wienerwald až do Vídeňských Alp s bohatými výhledy.

Reklama

Ve Weinviertelu projíždíte kolem kulturní metropole Mistelbach, romantickým údolím Kreuttal až do Wolkersdorfu, Bisambergu a konečně do Vídně. Ve Vídeňském lese pokračujete po cyklostezce Thermenradweg kolem lesů, mírných kopečků a vinohradů. Pro cyklisty fajnšmekry lákavé svody cestou: lahůdky v místních vinných šencích a výtečná vína čekají na ochutnávku.

Ve Vídeňských Alpách si cyklisté vychutnají svobodu přírody a grandiózní výhled v ráji výhledů v horské jižní části Dolního Rakouska: říční údolí, široké roviny, vysoké kopce. Na rovných úsecích východního okraje Alp utváří panorama vídeňského alpského oblouku celkový ráz krajiny. Závěrečná horská etapa přes pohoří Wechsel do Mönichkirchenu vyžaduje pořádně sportovního ducha. Cyklisté pohodáři využijí pro praktické plánování cesty vlakové spojení s převozem kol.

Bližší informace na : https://www.dolni-rakousko.info/eurovelo-9

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama