Objevte Šumavu, jak ji znáte z knih

 
Naláká vás na svou nedotčenou přírodu skýtající rašelinné slatě, voňavé lesy, ledovcová jezera a dramatické obzory. Užijte si dovolenou v Čechách a vydejte se za nejznámějšími turistickými cíli jednoho z nejstarších pohoří v Evropě – Šumavy!
 
Přírodních úkazů a scenérií, které její okolí nabízí, je opravdu mnoho, chcete-li proto tuto turistickou lokalitu poznat v celé kráse, vyhraďte si pro její poznání alespoň týden – skvělé zázemí vám nabídnou penziony na Šumavě. Okouzlí vás především ledovcová jezera Černé a Čertovo, Lipno nebo jezero Plešné ležící pod Plechým, nejvyšším vrcholem české části. Neméně kouzelná je vrchovištní rašeliniště Jezerní slať nebo Boubínský prales s rozhlednou. Dobové ubytování nabídnou chaty v Boubíně.

Překrásnou krajinou Šumavy vás provede nespočet naučných stezek. Jedna z kratších, přesto krásných stezek vede kolem Soumarského rašeliniště, zdejší naučné stezky vám však odhalí mnohem více. Od penzionu v Horské Kvildě se naučnou stezkou dostanete přes expozici jelena evropského, nemine vás ani výběh zbudovaný pro handicapovaného rysa, který se po srážce s automobilem nemohl vrátit no volné přírody. Od centra se můžete vydat také po Vlčí naučné stezce a projít se tak nad výběhem s vlky.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama