Jurkovičova rozhledna otevírá v pondělí 11. května

Reklama

Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm se otevírá v pondělí 11. května. Krásná dřevěná rozhledna na Karlově kopci nad městem bude otevřena denně od 9 do 17 hodin, o prázdninách se pak otevírací doba posune až do 18. hodiny.  Procházka k rozhledně, která byla otevřena v roce 2012 a nachází se ve výšce 480 metrů nad mořem, je tak opět zajímavým tipem na výlet. Po půldruhém měsíci se otevírá také Turistické informační centrum na Masarykově náměstí, které bude fungovat od 1. května v omezeném rozsahu a od 11. května ve standardním režimu.   

Kvůli koronavirové pandemii, se kterou se potýká v podstatě celý svět, byla rozhledna v dubnu i bude i na začátku května zavřená. Od 11. května již bude opět možné vychutnat si výhledy na Rožnov a jeho okolí. „Za normálních podmínek bychom měli otevřeno v dubnu o víkendech a v květnu již denně. Kvůli koronaviru se tedy otevření trochu posunulo, ale jsme rádi, že vlastně jen o pár dní a jedenáctého května začínáme,“ říká Martin Beníček, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov.


Právě kvůli aktuální situaci budou i na rozhledně platit zpřísněné hygienické podmínky. „Dole u průvodců bude pro hosty rozhledny k dispozici dezinfekce na ruce, bude nutné dodržovat dvoumetrový odstup a počet návštěvníků na rozhledně bude limitován na 10 osob v jednu chvíli. Věříme, že i přes tuto lehkou komplikaci si lidé cestu na rozhlednu nenechají ujít. Přece jen to je dobrý tip na výšlap, která se dá zvládnout s dětmi i třeba s kočárkem,“ pozval na Jurkovičovu rozhlednu Martin Beníček.


Na Jurkovičovu rozhlednu se lze dostat několika směry. Asi nejčastěji využívaná je cesta od velkého parkoviště muzea u Mlýnské doliny – od lávky přes dřevěný mostek nad parkovištěm, dále nahoru do kopce po zelené turistické značce, cesta trvá cca 30 minut a dá se projít i s kočárkem. K rozhledně se dá projít také z areálu Valašské dědiny (pokud je Valašská dědina otevřená).         


Veškeré informace k Jurkovičově rozhledně včetně technických informací, otevírací doby i fotografií najdete na turistickém webu města zde

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama