Objevte lyžařské ráje na západ od českých hranic

Pokud jsou vám naše kopce malé nebo prostě chcete mít jistotu dostatku sněhu, vyrazte na hory za hranice. Víme, kde si aktuálně užijete skvělé sněhové podmínky a na chuť si přijdou zkušení lyžaři, rodiny s dětmi i vyznavači freeridu.

Takže, spojte síly s carsharingovou službou HoppyGo, vypůjčte si auto, které bude jako stvořené na výlet s partou či rodinou a plným lyžařským vybavením a vyrazte užívat sněhu, dokud to jde.

K sousedům

Rakousko je vyhlášenou zimní destinací, aby také ne, když celé dvě třetiny země pokrývají Alpy. U našich sousedů vyzkoušejte například lyžařský areál Kitzbühel. Cestou se nezapomeňte zastavit v Salzburgu a nakoupit si pořádnou zásobu mozartových koulí, ať máte co mlsat na lanovce. V cíli na vás čeká skoro 180 kilometrů sjezdovek, mezi nimi i vyhlášená Streit na hoře Hahnenkam, kde se pravidelně jezdí Světový pohár.Kde lyžuje monarchie

Pro výletníky s větší časovou rezervou a touhou po setkání s členy evropské královské smetánky doporučujeme Zürs am Alberg, který leží skoro až u hranic s Lichtenštejnskem. V devadesátkách tu s oblibou brázdila svahy princezna Diana a zimní dovolenou tu tráví například i monacká princezna Caroline. Pokud hledáte nevěstu s modrou krví, tady máte šanci. Naším tajným tipem je i sousední St. Anton am Arlberg s více jak 350 kilometry sjezdovek.

Pořádně si rozmyslete, jakým autem na hory vyrazíte. Ať se vejde posádka i celá výbava. Pro velkou rodinu doporučujeme například osmimístný Peugeot Traveller s automatickou převodovkou a střešním boxem.

Za nejfotogeničtější horou Švýcarska

Nadstandardní služby a skvěle upravené sjezdovky – Švýcarsko je ideální destinací pro náročnější cestovatele. Z těch nejvyhlášenějších středisek doporučujeme Zermatt, který se rozkládá na úpatí fotogenické hory Matterhorn, kterou zná snad každý, kdo skládal v dětství puzzle od Ravensburgeru. Celkem zde mají k dispozici 360 km sjezdovek, takže máte celý týden, co dělat. 

Pokud vás neláká Zermatt, zkuste Verbier, kam jezdí i princ William. Možná proto, že v Anglii nezažije tolik slunečných dnů jako zde. V tomto středisku totiž můžete vychutnávat slunce průměrně 250 dnů v roce. Nezapomenutelný pro vás bude jistě Svatý Mořic, který je údajně kolébkou zimní dovolené. Kromě toho se tam již dvakrát konaly zimní olympijské hry. Doporučujeme tedy všem, kteří si chtějí užít pocit zimní dovolené pod pěti kruhy.Mont Blanc je výzva

Z francouzských zimních letovisek nevynechejte Val-d’Is?re, které sice platí za luxusní středisko, ale má atmosféru typickou pro alpské vesničky. Na místním ledovci lze lyžovat celoročně, takže nemusíte čekat na zimní měsíce. Val-d’Is?re je vhodné především pro zkušené lyžaře a aktivní rodiny s dětmi.

Víte, jakému středisku se mezi ostřílenými lyžaři říká „hlavní město freeridu“? Pokud hádáte, že Chamonix, bod pro vás. Zajímavostí je, že v tomto malebném alpském městečku se v roce 1924 odehrály první zimní olympijské hry. Kromě toho nabízí i mnoho aktivit pro nelyžaře. Pokud vám Chamonix nestačí, svezte se unikátní 5 km dlouhou lanovkou do sousedního italského střediska Courmayer, ležícího taktéž na svazích nejvyšší evropské hory Mont Blanc. Na své si zde přijdou nejen milovníci freeridu, ale také gastronomie. Naleznete zde hned několik michelinských restaurací.

Jako James Bond

Pokud vás více jak královská rodina zajímá, kde lyžuje agent jejího veličenstva James Bond, zamiřte do italského střediska Cortina d’Ampezzo. Nejen pro vaše oči a přeskáče je nachystáno 120 kilometrů sjezdovek. K dispozici jsou zde tři lyžařské areály, které sice nejsou vzájemně propojeny, můžete však ve všech třech použít stejný skipas.

Na hory s carsharingem

Utvořte partu, zabalte své lyžařské nebo snowboardové vybavení a hurá na hory! Pokud si navíc zajistíte pohodlný, ne-li „nafukovací“ vůz z nabídky carsharingové společnosti HoppyGo, uvezete vše, včetně toho, co ani nepotřebujete. 

Nevíte, co to takový carsharing je? Ten funguje tak, že si uživatelé půjčují auta mezi s sebou. U nás existuje třeba právě platforma HoppyGo, přes kterou si můžete půjčit jakékoli auto od Mini Cooperu až po dodávku. Cesty do zahraničí se nemusíte bát. V rámci služby máte totiž pojištění pro případ autonehody a můžete si zajistit i pojištění odtahu odkudkoli v Evropě, pokud by se s vozem něco stalo.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Historický okamžik pro cyklisty: město Bohumín dokončilo spojení Odry s Ostravicí

Icon 04.06.2021

Propojení Starého Bohumína s Ostravou a Odry s Ostravicí se dočkali příznivci cyklistiky. ...

Celý článek

S dětmi za Večerníčkem! Tip na výlet pro deštivé dny

Icon 25.07.2021

Prázdninové počasí je jak na houpačce… jeden den vymyslíte super výlet a druhý den vám poč...

Celý článek

V Krkonoších opravují kilometry turistických chodníků

Icon 17.08.2021

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) opravuje některé turistické chodníky na značen...

Celý článek

Zoo Praha oslavila 90. výročí svého založení

Icon 29.09.2021

Prvním návštěvníkům se Zoo Praha otevřela 28. září 1931. Tehdy ještě nedokončený osmihekta...

Celý článek

Francouzské speciality v projektu Goût de France představí i české restaurace

Icon 06.10.2021

Praha 5. října (ČTK) – Delikatesy francouzské kuchyně mohou od příštího týdne ochutn...

Celý článek

Hadí lázně v Teplicích zůstanou kulturní památkou, potvrdil správní soud

Icon 22.10.2021

Brno/Teplice 22. října (ČTK) – Hadí lázně v Teplicích zůstanou kulturní památkou. Ne...

Celý článek