Předvánoční designové trhy MINT Market v Praze a v Brně

Ty nejlepší dárky si budou moci nakoupit návštěvníci předvánočních designových trhů MINT Market v Brně a v Praze. Víkend 14. – 15. prosince bude v Mosilana Hubu na Křenové ulici patřit MINT Marketu Brno 41. O dva týdny později – 21. – 22. prosince – se bude konat skutečně těsně předvánoční MINT Market Praha 27 v Pražské tržnici, což z něj dělá ideální událost pro všechny dárkové opozdilce. Vstup na obě akce je zdarma, pejsci jsou vítáni.

ReklamaV Brně se o dobrou náladu na trzích postará W.DJ a Marthy DJ, labužníky potěší gastronomické nebe. Součástí MINT Marketu bude výstava Móda 2.1 pořádaná organizací NaZemi a otevřené ateliéry Mosilana Hubu.

MINT Market Praha proběhne v halách č.11 a 17 v Pražské tržnici v Holešovicích. DJ Radia 1 Tim Otis zde zahraje speciální set. Na programu budou dětská divadelní představení Ukradené Vánoce Divadla Toy Machine a Vánoční putování s anděli Divadla Pruhované panenky společně s workshopy Kreativní dílny DadaDiv, Workshop výroby penálu, #zijessrdcem od Loono, Animované příběhy a Výroba vánočních ozdob se značkou Moss pěkný věci.Přeplněné obchodní řetězce s neosobními prodavači, zboží bez duše vyrobené za kdovíjakých pracovních a ekologických podmínek, přemrštěné obchodní marže, které jdou do kapsy nadnárodní koncernům – to vše je úplný opak MINT Marketů. MINT Markety znamenají návrat k prapůvodní formě trhů, na kterých tvůrci osobně nabízejí své poctivě a se srdcem vyrobené oblečení, šperky, kosmetiku,dekorace a delikatesy. Návštěvník si nejenom nakoupí, ale užije si i jedinečnou atmosféru blízkosti, pokochá se zajímavou nabídkou a zažije to, co to znamená hlasovat svou peněženkou. S prodejci si může popovídat, dozvědět se příběh jednotlivých výrobků i celé značky. Nákupem získá nejen krásnou věc, ale i dobrý pocit z podpory lokálního výrobce.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama