Výstavy v Rožnově pod Radhoštěm podzim 2019

Malby, sochy, keramika, interaktivita i fotografie. V Rožnově můžete zajít hned na šest různých výstav

Reklama

Hned šestice zajímavých výstav se koná v podzimních dnech v Rožnově pod Radhoštěm. Na výběr jsou kresby, ilustrace, grafiky, ale také malby a sochy, historické a cestovatelské fotografie nebo interaktivní výstava s přikázaným dotýkáním se exponátů.     

 

Třiatřicet let nabídky kultury v Rožnově pod Radhoštěm pod taktovkou T klubu – kulturní agentury nabízí unikátní výstava s názvem „Téčko“. Výstava v Galerii Na Radnici v budově MěÚ Rožnov potrvá do pondělí 6. ledna 2020, kdy se od 17 hodin uskuteční dernisáž. Výstava je otevřena pondělky a středy od 8 do 17 hodin, úterky, čtvrtky a pátky od 8 do 14 hodin.

Další foto výstava je k vidění v knihovně. Na chodbách a v podkroví Městské knihovny Rožnov pod Radhoštěm se koná výstava Život v Kyrgyzstánu, která trvá až do 31. října a nabízí fotografie Josefa Bosáka z jeho cest po Kyrgyzstánu.


 

Interaktivní výstava iQPARKu Liberec s názvem „Poznávej se!“ začíná v sobotu 11. října v rožnovské galerii 3. etáž. Putovní výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo „Dotýkat se exponátů je přímo přikázáno“.  V rámci výstavy si návštěvníci ověří, jak fungují lidské smysly – i to, jak nás někdy klamou, zjistí nejrůznější údaje týkající se lidského těla, vytvoří si 3D otisk svého těla, změří si sílu stisku ruky, vyzkouší si Braillovo písmo nebo si posedí na hřebících jako fakír. Prostor zde mají různé hlavolamy, jazykolamy, optické a jiné klamy, iluze nebo hádanky. Výstava je otevřena denně od 11. října do 10. listopadu 2019, a to v pracovní dny 12 – 18 hodin a o víkendech od 9 do 18 hodin.

Ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny prezentující letošní úrodu z polí, zahrad a sadů představí Valašské muzeum v přírodě v rámci výstavy Valašský hortikomplex.  Výstavu je možné si prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku od 12. do 20. října. V neděli 20. října od 10.30 do 12.30 se v konferenčním sále budovy Sušáku uskuteční přednáška na téma „Pěstování sloupovitých jabloní.“ Taktéž v muzeu, tentokrát v budově Sušák, se koná výstava s názvem Sbírání v zahradě. Jedná se o soubornou výstavu rožnovské výtvarnice Ludmily Vaškové při příležitosti jejího letošního významného životního jubilea. Výstava zpřístupňuje návštěvníkům autorčinu tvorbu na poli kresby, ilustrace, malby, grafiky a keramiky. 

V Galerii  Crears od středy 2. října probíhá společná výstava dvou umělců Stefana Milkova a Pavla Formana s názvem Avalonman. Jedná se o malby a sochy, které můžete obdivovat až do 16. listopadu. 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama