Říjen na Východní Moravě ve znamení hudby, her, sportu i sázení stromů

Východní Morava – Hodně aktivit se s příchodem sychravého podzimu stěhuje „pod střechu“, odpovídá tomu i nabídka akcí. Přesto podzimní příroda láká k výšlapům.

Reklama

Návštěvníky a obyvatele Valašských Klobouk potěší v pátek 11. října populární skupina Fleret se zpěvačkou Zuzanou Šulákovou. Koncert v Kulturním domě Klobučan začíná v 19 hodin.

Holešovský dětský sbor Moravské děti slaví 45 let od svého založení. 12. října v 17 hodin se sbor představí v prostorách Zámku Holešov v koncertu věnovanému tomuto výročí.

Dům kultury Vsetín bude 12. října místem již 26. ročníku Vsetínského jazzového festivalu. Od 18:30 do 22:15 budou na scénu přicházet hudebníci, těšit se můžete například na česko-brazilské seskupení či Ondřeje Rumla a Jazz Quintet.

Hrad Malenovice ve Zlíně se v sobotu 12 října již po páté stane místem konání Zlínských slavností vína. V celodenním programu, který začíná v 10 hodin se můžete těšit na špičková vína, výbornou gastronomii, bohatý program pro děti i dospělé, sportovní aktivity, tombolu a skvělé moderátory i účinkující.

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti bude v neděli 13. října žít sportem. 62. ročník Slováckého běhu zde začíná v 10 hodin a je určen 12 kategoriím včetně tzv. Lidového běhu, kterého se může zúčastnit každý. 

K podzimu patří pouštění draků, tzv. Drakiádu pořádají v neděli 13. října v Bystřici pod Hostýnem. Pokud bude pěkné počasí, sejdou se aktéři ve 14 hodin na kopci Bartovec, který je za benzinkou na okraji města směrem na Holešov. 

Na I. šmoulí drakiádu se můžete v neděli 13. října ve 14 hodin vydat na Výšinu sv. Metoděje v Uherském Hradišti.


Výstaviště v Kroměříži pořádá od 11. do 13. října denně od 9 do 17 hodin výstavu Floria Dušičky. Program celostátní výstavy potřeb pro zahradníky a zahrádkáře zahrnuje prodej ovocných stromů, smutečních věnců, mykologickou poradnu, výstavu ovoce a zeleniny s mottem Jak chutná podzim, košt pálenek, cimbálovou muziku. Unikátní bude expozice nazvaná „Umění se rozloučit a vzpomínat“ umístěná v tzv. Zahradě ticha.

Pro zahrádkáře a pěstitele je určena výstava „Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex“. Od 12. do 20. října ji můžete navštívit v Janíkově stodole, která stojí v areálu Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm. Otevřeno je v otvírací době Valašského muzea v přírodě, tj. od 9 do 16 hodin. Pro školy jsou připraveny výukové listy.

Ve Zvonici na Soláni na hřebeni Vsetínských Beskyd se bude vzpomínat na českého akademického malíře, grafika a spisovatele Jana Kobzáně, od jehož úmrtí letos uplynulo 60 let. V sobotu 12. října v 14.00 hodin bude vernisáži zahájena výstava „Od počátku vod“. O úvodní slovo se postará Marek Kalinec, o hudební doprovod Ludmila Vašková a Anežka Tkáčová. Výstava ve Zvonici potrvá do 26. listopadu 2019. 

V areálu skanzenu Rochus v Uherském Hradišti se v sobotu 26. října budou sázet stromy. Od 14 do 17 hodin zde proběhne akce Stromy pro Rochus, doprovodnou akcí bude vzdělávací program „Dřevo je můj chléb“ s ukázkami práce tesařů, bednářů, řezbářů. Bude prostor i k pouštění draků, prohlídce starých ovocných odrůd, poradenství pro pěstitele stromů.


Obchodním domě Zlín, který nedávno prošel zdařilou rekonstrukcí s návratem do původního „baťovského vzhledu“ si přijdou na své příznivci všemožných stavebnic, stolních her a chytrých hraček. Až do 31. října 2019 je zde k vidění interaktivní výstava „To nej z Festivalu IQ Play, kterou tvoří výběr padesáti nejzajímavějších současných her.  Vedle této výstavy proběhnou Obchodním domě Zlín další zajímavé akce. V sobotu 12. října se zde od 19 do 02:00 hod koná Latino Night s ukázkami latinskoamerických tanců, v pondělí 14. října jsou na 18 hodinu zváni milovníci scénického čtení na Listování s Lukášem Hejlíkem.

Další akce hledejte na www.vychodni-morava.cz


 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama