Co se děje v jeskyních na podzim

Skončily prázdniny a s nimi i největší nápor turistů přicházejících do jeskyní za krásami podzemí i za poučením. Zpřístupněné jeskyně zkrátily trochu svou otevírací dobu. Netýká se to ale Javoříčských, Mladečských a Punkevních jeskyní. V těchto třech jeskyních je i v září otevřeno stejně jako o prázdninách. Otevírací doba se v jeskyních v nastávajících podzimních měsících postupně zkracuje. V prosinci pak má pak devět ze čtrnácti zpřístupněných jeskyní ČR zavřeno.

Reklama


  I v podzimních měsících se v jeskyních něco děje!

Koněpruské jeskyně po letním shonu opět nabízejí baterkové pondělky, které se konají 30. září a 28. října. Návštěvníci si jeskyni objevují po svém a buď s vlastní, nebo půjčenou baterkou si mohou osvětlovat jednotlivé zajímavé jeskynní útvary.
Koncem listopadu a začátkem prosince se v Koněpruských jeskyních zjeví Mikuláš se svými pomocníky z nebe i z pekla. 

Javoříčské jeskyně si v podzimních měsících nejvíce prohlížejí netopýři. V Javoříčských jeskyních je totiž pro naše létající savce nejlepší místo k přezimování. Přespává zde až šest tisíc jedinců v sedmi druzích! V sobotu 2. listopadu netopýry v Javoříčských jeskyních slavnostně uspí, aby je mohli zase na jaře posílené vzbudit.


Jeskyni Na Špičáku se v neděli 13. října koná koncert Ženského pěveckého sboru Radost. Sbor z Bělé pod Pradědem si prostory jeskyně a její akustiku již vyzkoušel několikrát. Jak sbor, tak posluchači jsou navýsost spokojeni a tak každý rok znova svými krásnými hlasy sbor potěší všechny, kteří si je přijdou do této zajímavě modelované jeskyně poslechnout.
Na koncert je nutná rezervace: +420 584 423 129, 602 295 562

Ve Zbrašovských aragonitových jeskyních ležících v areálu lázní Teplice nad Bečvou je až do konce října možné obdivovat plastiky rozmístěné ve skalních kulisách této kyselkou vytvořené jeskyně. Autorem plastik je výtvarník Pavel Drda.


Jeskyně Na Turoldu ležící na severním okraji Mikulova připravila se začátkem vinobraní „Oživené prohlídky“. Návštěvníky pobaví figuríny rozmístěné po jeskyni a připomínající legendy mikulovského kraje.

Do Punkevních jeskyní se každým rokem vypravují otužilci, aby si zaplavali v říčce Punkvě. Letos se zde sejdou v neděli 6. října.
Během podzimu se v Punkevních jeskyní koná benefiční koncert. Sledujte stránky jeskyní.

Jeskyni Výpustek se Mikuláš setká s dětmi od 30. listopadu do 1. prosince. Všechny své pomocníky bude mít s sebou a bude to jedinečná podívaná, přímo „Ďábelský Výpustek“!

Bozkovské dolomitové, Sloupsko-šošůvské, Punkevní jeskyně a Jeskyně Výpustek mají otevřeno přes celou zimu, viz ceník.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama