Dovolená s více zastávkami je v kurzu, Barcelona zažívá turistický boom

Nejoblíbenější „nomádské“ výlety Čechů zahrnují Barcelonu, Kodaň, Porto a Londýn

Kiwi.com, český online vyhledávač letenek, zaznamenal v prvním pololetí roku 2019 rostoucí zájem o cesty s několika zastávkami prostřednictvím funkce Nomad. Ta je schopna vyhledat a do jediného itineráře seřadit výhodné letové kombinace právě pro případ, kdy chce cestující navštívit v rámci jedné dovolené vícero destinací. Typicky tak navštíví více zemí, kde se zdrží vždy jen několik dní. Celosvětově i v českém měřítku patří k nejoblíbenějším „nomádím” destinacím Barcelona. 

Cestovatelé z celého světa míří do Evropy, na starém kontinentu zůstávají i Češi

ReklamaLidé mají díky lepší dostupnosti letenek větší zájem procestovat během jedné dovolené více lokalit, letos to byly typicky právě evropské metropole. Mezi top destinace, které letos s Nomadem lidé z celého světa navštívili, patří Barcelona, Athény, Řím, Madrid, Lisabon a Amsterdam. Nejčastěji takový výlet zahrnoval dvě až tři destinace, v průměru v jedné strávili 4 dny a nalétali přes 11 000 kilometrů.A jaké jsou nejčastější kombinace výletů?

Lidé z celého světa často vyhledávají lokality v jednom regionu, typicky tedy navštíví Barcelonu a Lisabon, či Barcelonu a Mallorcu. Španělskou metropoli cestovatelé dále často kombinují s Portem, Římem a Madridem. 

V mimoevropských destinacích vede jihovýchodní Asie, konkrétně s oblíbenou kombinací Bangkok, Chiang Mai a Phuket.

Čeští cestující v letošním roce drží krok se světem, nejčastěji míří do Barcelony, Kodaně, Porta, Londýna a mimo evropský kontinent do Singapuru. Za jeden výlet navštíví rovněž dvě až tři destinace, v nichž stráví v průměru 4 dny a urazí vzdálenost větší než 9 700 kilometrů.Několik destinací s různými leteckými společnosti v jediném itineráři

Cestovní nástroj Nomad od Kiwi.com výrazně rozšiřuje stávající nabídku letů kombinujících i vzájemně nespolupracující aerolinky, díky čemuž nabízí výhodnější ceny. Funkce vyhledává lety mezi více destinacemi v nejvýhodnější kombinaci. Díky unikátnímu algoritmu a datům najde nejlevnější trasu mezi až 10 městy, a to v období, které cestovatel zadá.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama