Tučný čtvrtek v Praze

(Praha, 31. 1. 2008) Na první masopustní svátek – TUČNÝ ČTVRTEK, který letos připadá na 31. ledna, organizuje internetový server PragueOut.cz, opulentní hostinu napříč celou Prahou. V jediný den zařadí více než 40 pražských restaurací na menu vydatné jídlo nebo nějakou kulinářskou rafinovanost. Na tučný čtvrtek si má každý dopřát tolik piva a mastného jídla, co snese, aby měl ve zbývajících dnech roku potřebnou sílu.

Reklama

Tučným čtvrtkem začínají masopustní svátky, kdy se na venkově i ve městech pořádají tancovačky, maškarní průvody a „bláznivé dny“. Bohaté hostiny se od středověku pořádali i na královském dvoře a ve městech se vyšší společnost účastnila tanečních zábav zvaných reduty.

Mezi zúčastněnými restauracemi jsou nejvyhlášenější podniky, jako restaurant pana Růžičky U Lípy, který letos vyhrál ocenění za nejlepší restauraci v ČR, ale i gruntovní hostince, kde se podle kuchařů „maso žere po celý rok“. Na jejich menu naleznete originální delikatesy, které si kuchaři vymysleli speciálně pro tuto akci (a půjde o jejich celosvětovou premiéru) i tradiční pokrmy jako prdelačka a kachna v zelí.

Vedle tradiční české kuchyně, ke které se po hříchu vrací i pražské restaurace, si v rámci tučného čtvrtku můžete vychutnat i regionální obdoby masopustu. Hrabě Kinský pro vás např. připravil alsaskou pochoutku se zelím a hovězím masem a v restauraci Les Moules zase belgickou masopustní polévku z berana. Seznam restaurací

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama