Výlet za komfortní zónu

Vysoké pracovní nasazení? Víkend, čas na vyčištění myšlenek a provětrání hlavy. Nechte Netflix doma a kopněte do koní. Unikněte mimo město, vystupte ze své komfortní zóny a vyrazte neplánovaně. Výlet jen tak do neznáma vás udrží v rovině a zase chytnete balanc. Kam se nasměrovat a jak ho prožít aktivně?

Reklama

Páteční večer, v lepším případě pivo s přáteli nebo večeře s rodinou, v horší variantě sebou plácneme na gauč a pustíme telku. Změňte náhle tuhle představu a změníte i skutkovou podstatu. Dejte budík na brzkou ranní…


Vyrazte si užít východ slunce s pořádným výhledem

Vstát před svítáním a vyrazit za dobrodružstvím. Ranní výlet se zaslouženým výhledem stojí opravdu za to. Náročnější zvolí na výšlap osvědčené klasiky jako královnu Beskyd Lysou horu nebo nejvyšší z nejvyšších krkonošskou Sněžku. Není ale třeba vstávat o půlnoci, pro krásný výhled nemusíte ani tak vysoko. Už praotec věděl, odkud bude výhled nejlepší. Jak konspirační teorie tvrdí, právě proto si vybral horu Říp. Výšlap je příjemná ranní procházka, do hodinky jste nahoře a kocháte se východem. Na cestu nezapomeňte přihodit do auta nějaké osvěžení, při kochání se pohledem na východ slunce ho oceníte.

Ticha bylo dost. A je libo něco akčnějšího?

Wakeboarding je kombinace vodního lyžování a surfingu. Pořádná dávka adrenalinu. Nechat se táhnout lodí, brouzdat po hladině a hodit sem tam nějaký ten oblouček. Naučit se wake sice není otázka víkendu, ale jako iniciace vám dva dny stačí. Dobře, možná pak nebudete špička, ale pokročilý začátečník. Tak či tak, voda a vzduch pořádně pročistí hlavu, ať už jedete za wakeboardingem jen za Prahu, nebo až na Moravu.

Snažte se udržet balanc

Balancujete tradičně mezi prací a osobním životem, ale co teprve udržet balanc na paddleboardu? Hit posledních let, kdy jezdec pádluje na prkně na (především) stojaté vodě. Samotná myšlenka paddleboardingu má sáhodlouhou historii, ale oblíbenou zálibou široké veřejnosti se stal až v posledních desetiletích. Ač by se zdálo, že nemá tolik výhod, dochází k zapojení velké skupiny svalů, zlepší smysl pro rovnováhu a řadí se mezi aerobní sporty.

Zbavte se limitů

Přibalte si do auta nebo batohu osvěžení. Abyste udrželi balanc, ať už psychický, či fyzický, sáhněte po nealko drinku. Zlatopramen Radler 0,0 % zažene žízeň, doladí každé pořádné dobrodružství a nijak přitom neomezí. Je bez kapky alkoholu, umělých barviv a konzervantů a se sníženým obsahem cukru. Najdete ho v plechovkách nebo praktických PET láhvích, a to hned v několika příchutích.

Více informací na www.zlatopramen.cz
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama