Téměř tisícovku návštěvníků už přivítala výstava kostiček ve Frenštátě pod Radho

V prostorách Výstavní síňě Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury je od 22. března do 17. května 2019 instalována výstava, která návštěvníkům nabízí novou, světově unikátní expozici z české stavebnice SEVA®, od projektu putovních výstav Svět kostiček®. Na výstavu se do této chvíle přišla podívat už téměř tisícovka malých i velkých návštěvníků. Expozice nenabízí jen samotnou expozici, ale také hrací koutek o čtyřech hracích zónách, kde vznikají krásné, kreativní a zajímavé stavby. V rámci výstavy běží také soutěž jak pro běžné návštěvníky, kteří vyplňují kvíz vztahující se přímo k expozici, tak soutěž pro školní kolektivy, které staví zajímavé modely a stavby ze SEVA® kostiček. 
Z české stavebnice SEVA® představuje ve Frenštátě pod Radhoštěm autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Petr Šimr nejen kompletní sortiment továrních setů, ale také světově unikátní ultimátní vlastní tvorbu, do které se řadí zvířata v životní velikosti, společenské hry, modely vozidel a další zajímavé stavby. Velkým lákadlem je z kostiček SEVA např. detailně propracovaný model ulice periferie města, se silnicí, zahradami, budovami a vozidly. Unikátní je také dvoupohledová budova hasičárny s detailně propracovanými interiéry i exteriéry, sestavená dle skutečné požární stanice z roku 1923. Tento model je součástí rozsáhlého projektu, který je tvořen v ateliéru a sestavován do kompletnosti postupně na dalších putovních výstavách. Kromě vystavených modelů, nabízí výstava také dětskou hernu o čtyřech herních zónách s kostičkami Seva®, Mosaic Color, Blok a Combi car, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet své stavební dovednosti.
SEVA®  v letošním roce slaví neuvěřitelných 40. let od prvního uvedení na trh, proto jsou ve spolupráci s autorem výstavy připraveny také dvě soutěže, které budou vyhodnoceny v závěru výstavy. Ve výstavní síni jsou k zakoupení vybrané stavebnice Seva®, náhradní díly a další zajímavé hračky, skládačky či mozaiky.
Místo konání: Dům kultury, Výstavní síň Albína Poláška, Dr. Parmy 254, Frenštát pod Radhoštěm
Výstava je přístupná od 22. 3. do 17. 5. 2019 

pondělí až pátek od 9 – 17 hodin  
v sobotu od 10 – 16 hodin / v pátek 19. a v pondělí 22. 4. ZAVŘENO / 20. 4., 1. 5., 8. 5. otevřeno od 10 do 16 hodin
Školní kolektivy prosíme o objednávku termínu výstavy na telefonu: 601 343 348


Vstupné na tuto výstavu:
dospělí                                                                     – 50 Kč / 1 osoba
děti 4 – 15 let, důchodci, studenti, ZTP                        – 30 Kč / 1 osoba
MŠ, studenti a žáci s pedagogickým doprovodem        – 20 Kč/ 1 osoba
pedagogický doprovod zdarma
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama