Návštěvníka s číslem 750 000 přivítáme do konce roku, věří ředitelka Stezky koru

Jaro se začíná projevovat i na našich nejnavštěvovanějších horách – Krkonoších. Stezka korunami stromů poblíž Janských Lázní se proto připravuje na start nové sezóny. „V roce 2017 jsme v kraji skončili v návštěvnosti na třetím místě. Výsledky za rok 2018 ještě nejsou známy, nicméně věříme, že Stezka bude druhá. Návštěvnost nám rostla a lidé se k nám vraceli. Vnímáme to jako znamení, že nemáme usnout na vavřínech. Letos si proto chceme stříbrnou pozici v kraji udržet a pokusit se posílit spolupráci s dalšími atrakcemi v regionu,“ říká Marie Jarkovská, její ředitelka.

Stezka korunami stromů Krkonoše letos v červenci oslaví své druhé narozeniny, od otevření v červenci roku 2017 ji navštívilo přes 540 000 návštěvníků a byla absolutním vítězem v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádané agenturou CzechTourism. Vedení Stezky věří, že na metu tři čtvrtě milionu návštěvníků se dostane do konce letošního roku.
„Veřejnost nám svým zájmem o Stezku udělala obrovskou radost. Kdyby agentura CzechTourism udělovala titul Skokan roku, dost pravděpodobně bychom ho vyhráli,“ říká Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše. Naráží tím na fakt, že v každoročním přehledu této agentury o návštěvnosti turistických cílů v České republice skončila Stezka za rok 2017 na 45. místě. Otevřena přitom byla až v červenci téhož roku, takže jí byla započítána návštěvnost pouze za šest měsíců. Sesterská Stezka korunami stromů Lipno se v témže žebříčku dostala na místo dvacáté při započtení všech měsíců.

Loni bronz, letos stříbro

„V Královehradeckém kraji jsme v návštěvnosti skončili v roce 2017 na třetím místě za Zámkem Dětenice o pár tisíc návštěvníků. Věříme, že letos už bude Stezka brát v rámci kraje za rok 2018 stříbrnou medaili,“ plánuje Jarkovská a pro udržení vysoké návštěvnosti prý její tým připravuje mnoho tematických událostí v průběhu roku i různá vylepšení a modifikace, „snažíme se, aby byla Stezka pro nové návštěvníky co nejzábavnější a těm, co u nás už jednou byli, přinesla nějaký nový zážitek,“ vysvětluje. Stezku tak v následujících týdnech čeká například instalace nových zvířecích prvků, které ještě více zpestří již velmi atraktivní a neobyčejnou procházku mezi stromy ve výšce desítek metrů nad zemí.

Velikonoce, charitativní běh i oslava narozenin. Je na co se těšit.

Na Stezce proto proběhnou akce zaměřené na rodiny s dětmi, které tvoří nejsilnější skupinu návštěvníků. Nejbližší bude Velikonoční pomlázkování během velikonočního víkendu, dále Čarodějná jeskyně, jak jinak než 30. dubna, v polovině května pak Stezkou proběhnou smíšené týmy běžců s vozíčkáři v rámci charitativního běhu Ford Run Up. S místním maskotem veverčákem Emilem mají možnost 1. června oslavit rodiny s dětmi Den dětí a 6. července již druhé narozeniny Stezky, během nichž proběhne na Stezce také koncert a další bohatý doprovodný program.

„Veřejnost nám svým zájmem o Stezku udělala obrovskou radost. Kdyby  agentura CzechTourism udělovala titul Skokan roku, dost pravděpodobně  bychom ho vyhráli,“ říká Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami  stromů Krkonoše. Naráží tím na fakt, že v každoročním přehledu této agentury o návštěvnosti turistických cílů v České republice skončila Stezka za rok 2017 na 45. místě. Otevřena přitom byla až v červenci téhož roku, takže jí byla započítána návštěvnost pouze za šest měsíců. Sesterská Stezka korunami stromů Lipno se v témže žebříčku dostala na místo dvacáté při započtení všech měsíců.

Partneři

„Jedním ze stálých úkolů našeho týmu je veřejnosti vysvětlovat a ukazovat, že Krkonoše jsou krásné a stojí za návštěvu nejen v zimě a létě, ale také ve zbývajících ročních obdobích. Snažíme se tedy nejenom nám, ale celému regionu prodlužovat sezonu,“ říká Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky, a dodává, že existenci a přítomnost Stezky si dle reakcí místní pochvalují. „Jak naši partneři, tak široká veřejnost vnímají pozitivně, že regionu, který je z hlediska živobytí do značné míry závislý na příjmech z turismu, zvyšujeme atraktivitu pro tuzemské i zahraniční návštěvníky.“
Chválou nešetří ani Správa Krkonošského parku, konkrétně Michal Skalka, vedoucí jejího pracoviště ekologické výchovy: „Stezka korunami stromu Krkonoše je pro Správu Krkonošského národního parku skvělá příležitost, jak ukázat návštěvníkům ‚pěkný‘ les. To je takový, který přežije sněhovou i kůrovcovou kalamitu a pořád zůstává lesem. A právě v takovém se Stezka nachází. Společné projekty jsou myslím dobrým příkladem toho, že i mezi velkými hráči na poli turismu a ochrany přírody je možná fungující spolupráce založená na respektu. Každý rok společně připravujeme něco nového a hledáme další možnosti a příležitosti, jak návštěvníkům říct, čím jsou Krkonoše výjimečné a proč stojí za to je chránit pro budoucí generace.“

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama