Zapleť se s uměním… i v letošním roce v Městské galerii Litomyšl

Chcete svůj volný čas prožít aktivně, v inspirativním prostředí obklopeni výtvarným uměním, a zároveň si odnést společné zážitky se svými dětmi, vnoučaty nebo kamarády? Zamiřte do galerie.

I v letošním roce proběhne cyklus sobotních výtvarných dílen, ve kterých si budete moci vyzkoušet (ne)tradiční výtvarné techniky a postupy, inspirovat se vystavenými výtvarnými díly a odnést si domů vlastní originál. Výtvarné dílny jsou určené pro všechny věkové generace, jednotlivé techniky jsou vybrány tak, aby je zvládli nejmenší účastníci a při tom byly zajímavé i pro dospělé. Výtvarné pomůcky a veškerý potřebný materiál pro vaše tvoření je v ceně dílny.


První letošní výtvarná dílna proběhla již v sobotu 2. března. Inspirací k tvorbě se staly motivy obrazů vystavujících malířů z rodiny Šmilauerovy. Účastníci dílny si mohly v hlíně vytvořit originální kompozici z otisků nejrůznějších přírodnin, poté ji odlít a vytvořit tak nízký sádrový reliéf. Další výtvarná dílna proběhne 18. května a ponese se v duchu vystavovaných kreseb litomyšlských zákoutí Karla Vika. K dispozici bude dřevo, textil, karton… a pro ty odvážnější i opracovávání pórobetonu do autorských objektů inspirovaných litomyšlským architektonickým názvoslovím. V rámci letní výstavy s názvem Mánie Josefa Portmana se 22. června uskuteční grafická výtvarná dílna, během níž budou vznikat originální zápisníky. Malí i velcí účastníci dílny si budou moci vyzkoušet techniky protisku, slepotisku nebo linorytu a vyzkoušet si základní vazbu knih. V sobotu 7. září v galerii pomyslně zahájíme začátek školního roku experimentální výtvarnou dílnou. Účastníkům se paletou k míchání barev stane vodní hladina a díky snímání jemných barevných motivů vzniknou unikátní „snové“ obrazy. V sobotu 19. října se výtvarná dílna promění ve fotokomoru, účastníci budou přes nejrůznější šablony osvěcovat fotografický papír a s mírným mravenčením v břiše čekat na výsledek fotografického experimentu nazývaného luminografie. Závěrečná výtvarná dílna – v sobotu 14. prosince – se tradičně ponese v duchu tvorby vánočních dekorací. Letos se zaměříme na (ne)tradiční vánoční ozdoby z autorských papírů.
Sobotní výtvarné dílny probíhají v domě U Rytířů v čase od 9:30 do 12:00. Cena dílny činí 30 Kč za osobu. Není-li uvedeno jinak, na dílny se nemusíte předem objednávat, při velkém počtu zájemců však budou mít přednost ti, kteří si dílnu předem zarezervují.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama