Vlastimilu Vondruškovi vyšel další příběh Oldřicha z Chlumu, na květen připravuj

Již dvacátý čtvrtý dobrodružný příběh středověkého šlechtice a detektiva Oldřicha z Chlumu pod názvem Duch znojemských katakomb.
Vlastimil Vondruška zavede čtenáře do Znojemského hradu a jeho tajemných katakomb.

Na první polovinu května plánuje spisovatel a historik vydání úvodního dílu zbrusu nové epopeje pod názvem Křišťálový klíč – Falknovská huť. Historická sága se bude odehrávat v době od třicetileté války až do revolučního roku 1848.

Rozsáhlá šestidílná kronika vypráví o osudech sklářského rodu Heřmanů na pozadí života v severních Čechách, které prošly na konci feudalismu nebývalým hospodářským vzestupem a později stejně rychlým úpadkem. Název „Křišťálový klíč“ symbolizuje rodinné tajemství, které se v rodu Heřmanů předává z generace na generaci, současně je kopec Klíč dominantou Nového Boru,“ popisuje Petr Lovecký z nakladatelství MOBA, které vydává všechny romány Vlastimila Vondrušky.

24. příběh Oldřicha z Chlumu – Duch znojemských katakomb, Vlastimil Vondruška

Oldřich z Chlumu přijíždí spolu s panošem Otou jako jeden z vyslanců českého krále do Znojma, kde se koná jednání o smíru mezi moravskou a rakouskou šlechtou. Vše je předem dohodnuto a jde jen o to, aby se ochota ze smíru veřejně potvrdila. Purkrabí znojemského hradu proto očekává spíše dvorskou slavnost než ostrou půtku vyslanců. Jenže hned druhý den zmizí jeden z mladých českých šlechticů. Je to o to víc znepokojivé, že o čtyři roky dříve tu stejně nevysvětlitelně zmizel jeho starší bratr. K dovršení všeho se duch staršího bratra objeví přímo na hradě a pak zmizí v tajemných katakombách, jimiž je město pod zemí doslova protkáno.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama