Do Srní za zážitky

Hledáte místo, kde byste si mohli se svou rodinou aktivně odpočinout, načerpat nové síly, dozvědět se něco zajímavého a také se dobře najíst?

Vsaďte na jistotu a vydejte se do samotného srdce Šumavského národního parku, do malebné obce Srní.

Reklama

Najdete ji pár kilometrů od Klatov, její založení se datuje do roku 1727, kdy ji pro zdejší dřevaře založil majitel panství Stodůlky baron Schmiedel. Své jméno dostala podle četného výskytu srnčí zvěře, ale svou úlohu toto místo sehrálo už mnohem dřív. Pár dnes už dávno zarostlých hald napovídá, že se tu kdysi těžilo zlato. Obec má ale i další zajímavosti: v roce 1818 tu byla zprovozněna jedna z prvních meteorologických stanic, stával tu velký mlýn s pilou a na zdejším hřbitově byste našli náhrobky reálných předloh postav z knih spisovatele Šumavy, Karla Klostermanna.

ZA SPORTEM A POZNÁNÍM

Dnes je dominantou Srní kostelík, z návětrné strany pobitý šindelem, který je skvělou základnou pro objevování divoké šumavské přírody. Ze Srní se dá od pozdního jara do podzimu vyrazit pěšky nebo na kole a v zimě pak na běžkách do všech hodně i méně známých koutů Šumavy. Kousek po silnici směrem na Prášily objevíte starou dřevorubeckou obec Mechov, na Čeňkově pile najdete vodní elektrárnu nebo se vydejte podél břehů horské bystřiny Vydry a obdivujte drsnou krásu okolních lesů i obrovské zakulacené balvany ve vodním korytu. Vyjít si lze na horskou túru také k jezeru Laka, Prášilskému jezeru, na Tříjezerní slať nebo po lesní cestě ke středověkému hradu Kašperk.

VODA, KTERÁ LÉČÍ

Na svých cestách můžete tu a tam narazit na lesní studánky. A možná nevíte, že kousek od Srní se nacházejí takzvané „šumavské Lurdy“. Přezdívá se tak Hauswaldské kapli s léčivým pramenem nedaleko Vchynicko-tetovského kanálu na plavení dřeva. Dobové historické prameny uvádějí, že se tu lidé uzdravovali po opláchnutí zdejší vodou, proto na tomto místě postavili kapli. Dnes už z ní zbylo bohužel jen torzo, přesto je to krásné místo.


ZDRAVĚ SE NAJÍTE

Zdejší moderní gastronomie tradiční šumavské pochoutky. A příjemné je i zjištění, že tu kuchaři využívají i regionální potraviny z okolních farem.


POBAVÍTE SE

V hotelu jsou plavecký bazén, vyhřátá sauna, sportovní hala, kde se dá hrát například badminton, tenis, košíková nebo florbal.


ZAŽIJETE ADRENALIN

Jsou tu i lezecká stěna vysoká sedm metrů, laserová střelnice, bowling, golfový trenažér a fitness.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama