Bizarní zranění se může v zahraničí stát i vám


Reklama

Stane-li se vám nějaké vážnější zranění v Česku, pravděpodobně skončíte v nemocnici a za pár dní vás pošlou domů. Zjednodušeně řečeno. Jenže co se stane v cizině? Bez cestovního pojištění nezřídka zaplatíte obrovské sumy za každý drobný lékařský zásah. Že se vás to netýká? O pár řádků níže zjistíte, že přijít v zahraničí k úrazu je velice snadné.Teplé krajiny plné nástrah

Zejména u moře hrozí nejvíce možných zranění. A nezáleží na tom, že jste se přijeli „pouze zrekreovat“. Snad nejčastějším nebezpečím je přeceňování vlastních plaveckých dovedností a znalostí místních vod. Pokud plavčík jasně řekl, že jsou příliš mohutné vlny, neplavte daleko jen proto, že jste skvělý plavec. Nejste. Dalším typickým příkladem jsou modřiny, pohmožděniny a zlomeniny způsobené pádem ze surfovacího prkna.

V případě některých oblastí přidělávají starosti mořští ježci, kteří svými bodlinami potrápili již mnoho chodidel. Srovnatelné poranění je šlápnutí na kraba. Při návštěvě Egypta s výletem do pouště se můžete setkat se svržením z velblouda, který se zkrátka rozhodne, že už vás dál nést nechce. Pád do písku vám zranění přivodit nemusí, ale rozplácnutí se na betoně uprostřed historické části města by už mohlo znamenat vážné problémy. Písečné plochy též obývá značné množství vysoce jedovatých hadů. Had se nestihne odplazit, vy se vedle něj postavíte a kousanec je na světě.

Pojištění pro celou rodinu

Zdravotním potížím na dovolené ne vždy můžete zabránit, ale můžete se vyhnout zbytečně vysokým finančním částkám vyplaceným za vaše ošetření. Stačí si pořídit kvalitní cestovní pojištění. Nestojí mnoho a v případě nouze pro vás udělá obrovskou službu. Pojištění můžete sehnat u vícero poskytovatelů a každý nabízí něco jiného. Výhodné může být i uzavření pojištění pro celou rodinu či pro větší počet lidí. A pamatujte. Není vhodné vybrat tu nejlevnější možnost, protože pravděpodobně nezahrnuje vše, co byste mohli potřebovat. Tyto informace si vždy ověřte u své pojišťovny. Nepodceňujte situaci ani při cestě do vyspělých zemí. Cestovní pojištění do USA je prakticky povinnost, což pochopíte hned, jak se podíváte na ceníky amerických nemocnic.

Dopravní nešvary

Především v asijských zemích je vysoké riziko srážky dopravních vozidel s chodci. Většina lidí se tam přepravuje na skútru, avšak dopravní předpisy z pohledu Evropana příliš nerespektuje. Každý si jede, kam potřebuje a hlavně kudy potřebuje. Což znamená, že pokud na takový organizovaný chaos nejste zvyklí, existuje nezanedbatelná šance, že ze svého věrného skútříku spadnete pod kola někoho jiného. V případě dopravy ve Velké Británii, kde se jezdí vlevo, se za volantem musíte pekelně soustředit. Provoz je tam zkrátka jiný. Svou neopatrností můžete ohrozit nejen sebe, ale i ostatní řidiče.

Země ledu a sněhu

V mrazivých oblastech je výběr úrazů o něco menší, avšak nikoli méně závažný. Konkrétně na Islandu je vysoká pravděpodobnost dopravní nehody. Ať z důvodu nepředvídatelného počasí s následkem nesjízdných silnic, či z okouzlení polární září, kterou turisté jezdí obdivovat z celého světa. V lyžařských střediscích je nejčastějším poraněním střet s jiným lyžařem. Pozor dávejte hlavně v Rakousku a ve Švýcarsku, kde jsou někteří vykukové schopni vysoudit desítky tisíc korun na vaši osobu, a to i přesto, že jste nehodu nezavinili vy. Stačí, že úraz utrpí i druhá strana. Při exkurzi do Ruska si dobře rozmyslete, než přátelskému místnímu přikývnete na přípitek. Zdejší lidé jsou zkrátka „jiná liga“ a je možné, že byste mohli skončit s otravou alkoholem.

Pojištění pro všechny případy

Chcete být v klidu? Nezanedbejte avizované cestovní pojištění. Pokud chcete jednodušší variantu, zajděte do své banky a poptejte se, zda jej nenabízí pro vaši kreditní kartu. Toto řešení dokáže být až překvapivě výhodné a pohodlné.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama