Kam vyrazit za sjezdovkami?

Hory jsou oblíbeným a vyhledávaným cílem všech turistů.  V létě na túry, v zimě třeba na běžky. Anebo na lyže. Přemýšlíte kam vyrazit do hor a nejste si jisti, které sjezdovky vám budou vyhovovat nejlépe? Zkuste se poohlédnout ve vašem okolí a zjistit si, jaké tratě v těch střediscích mají. Možná vám pomůže i mapa, ve které jsou sjezdovky zakresleny. Nejprudší jsou obvykle vyznačeny černou barvou, středně prudké červenou a ty nejmírnější modrou. Nebo vám možná napoví srovnání lyžařských středisek, které naleznete na webových stránkách https://www.arecenze.cz/zimni-strediska/.

Pokud plánujete výlet do hor na větší počet dní, zkuste se taky podívat na okolí. Po lyžování či snowboardování můžete vyrazit na večerní procházku nebo si udělat den volna a vyzkoušet nějakou jinou aktivitu. Bohatý doplňkový program pořádá třeba resort Dolní Morava, kde provozovatelé každý týden organizují výšlap na sněžnicích s čelovkou na Stezku v oblacích nebo výlet na skialpách. A můžete si tam zajít i sami, Stezka totiž nefunguje jen v létě, ale i v zimě a pokud je zrovna okolí zasněžené, máte pocit, že jste v pohádce. V Jizerských horách najdete hned několik areálů a v okolí spousty kilometrů upravovaných běžkařských stop. Můžete si třeba zajet trať legendární Jizerské 50 a to ať už najednou, nebo po kouskách.
Další z možností je pak třeba Praděd, kde je lyžařské středisko menší a starší, ale potěší vás přívětivé ceny a můžete si udělat i výstup na nejvyššího horu pohoří Jeseník, odkud je parádní výhled na okolí. Nebo se nabízí zajet do Skiareálu Pec pod Sněžkou a vystoupat na nejvyšší horu České republiky – Sněžku. A pěkné okolí má také Lipno. Jezero, které zná snad každý, málokdo ale ví, že v jeho těsné blízkosti se nachází také skiareál. A pokud by vás přestalo bavit výletování a sjezdování, můžete se zastavit na teplý čaj a polévku nebo třeba vyzkoušet méně tradiční zimní aktivitu – snowtubing. Jde o jízdu ve velkém nafukovacím kole ve sněhovém tobogánu. Ten najdete třeba ve skiareálu Černá hora – Pec nebo ve středisku Monínec. Možností je spoustu, stačí jen sbalit tašky a vyrazit.
Pokud už žádné zimní radovánky letos nestiháte, můžete se místo toho už začít připravovat na jarní túry a výlety. Poměrně oblíbené začínají být například výlety na elektrokolech. Je však nutné dobře vybrat elektrokolo právě podle účelu, s tím by vám mohl pomoci tento článek.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama