Poznávejte české lesy se Směsí pro les!


Chodíte často na výlety do přírody? Nebo chcete chodit častěji? Hnutí DUHA pro vás připravilo 32 karet s praktickými tipy pro pomoc lesu, přibalilo poznávací pexeso a průvodce po stopách lesní zvěře, a celý balíček nazvalo Směs pro les.

Reklama

České lesy hynou. Kvůli nevhodnému hospodaření, suchu a škůdcům se smrkové monokultury rozpadají doslova před očima. Pohled na ně netěší ani lesníky, ani turisty. Hnutí DUHA vede od začátku roku intenzivní kampaň Zachraňme lesy, která má za cíl změnu legislativy a vnímání lesů směrem od „polí na dřevo“ k místu pro život a odpočinek.
Ve Směsi pro les najdete praktické rady, jak konkrétně můžete na výletě přírodou přiložit ruku k dílu. Obsahuje nápady na hry, stavění domečků pro hmyz i rozsévání břízy. Jedna z kartiček kupříkladu vzdělává o lesních holosečích, vysvětluje, proč neudrží dostatek vody, a co s tím návštěvník lesa může udělat s obyčejným klackem v ruce.
Směs je vhodným dárkem pod stromeček, protože v přírodě se dá pomáhat po celý rok. Koupí zároveň podpoříte lesní kampaň Hnutí DUHA, a zasadíte se tak za smysluplnější hospodaření. Ale pospěšte – aby Vám Směs byla doručena do Vánoc, objednejte ji nejpozději do středy 13. prosince. Pozdější objednávky budou doručeny až v novém roce.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama