Příprava kávy na výletech nebo jen tak v práci. Dopřejte si kávu kdekoliv!

 

Reklama

Jste-li milovníkem opravdu skvělé kávy, pak se jistě také často potýkáte s problémem, kde takovou kávu sehnat na výletech nebo i ve svém zaměstnání. Tipů na místa, kde se praží a vaří prvotřídní káva, můžete najít například na Gastromapě Lukáše Hejlíka, ale není-li zrovna na blízku podnik hoden vaší návštěvy, pak je nejjednodušší si váš vyladěný šálek kávy připravit osobně.

Pro přípravu kávy na cestách, v práci, ale i doma, je dobré mít nejen Aeropress, což je jedna z alternativních metod pro domácí přípravu filtrované kávy, ale také kvalitní mlýnek na kávu. Opravdu skvělým pomocníkem je kompaktní ruční mlýnek na kávu Rhinowares Mini. Díky svým kompaktním rozměrům se stane perfektním společníkem na cesty. Je bezesporu jedním z nejvhodnějších mlýnků na cestování. A má ještě jednu výhodu, je plně kompatibilní s oblíbeným kávovarem Aeropress. Tvoří-li Aeropress součást vaší domácí či cestovní výbavy, můžete tak jednoduše nasadit Rhinowares Mini na horní část Aeropressu a namlít kávu přímo do kávovaru. Mlýnek je dodáván s ochranným cestovním sáčkem s praktickou šňůrkou pro snadné přenášení. Plánujete-li s ním více cestovat, pak stojí za zvážení pořídit k němu i bytelnější cestovní pouzdro.

Mezi mlýnky je všeobecným favoritem japonský kávomlýnek Porlex Mini a nutno říci, že zcela oprávněně. Porlex Mini má mlecí strojek s keramickými kameny, jinak je vyrobený z nerezu, a to včetně všech mechanických součástek, které do sebe perfektně zapadají. Vyloučeno je tedy vrzání či vyviklání často namáhaných částí. Tento mlýnek se nepořizuje na pár let, je to pomocník na celý život. I tento mlýnek je výborným pomocníkem na cesty a i on si dobře rozumí s Aeropressem. Pro své rozměry je dobře uschovatelný do Aeropressu a tak šetří místo ve vašem zavazadle.

Je-li pro vás Portex Mini přeci jen příliš malý, například proto, že byste najednou rádi připravili až šest šálků najednou, pak možná právě pro vás by mohl být skvělým tipem mlýnek na kávu Porlex Tall, který ač také malých rozměrů, je vyšší a tak v něm připravíte více kávy. Stejně jako u předchozího modelu jde o špičkovou kvalitu zpracování a možnost navolit si hrubost mletí skutečně na míru a i tento mlýnek se vám vejde do Aeropressu a nezabere při cestování mnoho místa.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama