Mezinárodní den archeologie 20. října 2018 v Západočeském muzeu v Plzni

V letošním roce se Západočeské muzeum v Plzni již třetím rokem zapojí do oslav Mezinárodního dne archeologie.

Mezinárodní den archeologie je oslavou archeologie a nadšení z objevování. Koná se každoročně třetí sobotu v říjnu a archeologické organizace z celého světa při něm nabízí speciální program přibližující nejrůznější archeologické aktivity.
Reklama

Poprvé byl Mezinárodní den archeologie slaven v USA v roce 2011, v roce 2013 už jej slavilo přes 70 tisíc lidí v různých zemích světa. V České republice se poprvé konal v roce 2014.
A na co se mohou návštěvnici těšit 20. října 2018 v prostorách hlavní budovy Západočeského muzea v Plzni? Od 10.00 hodin do 18.00 hodin bude volný vstup do expozice „Pohledy do minulosti Plzeňského kraje –  expozice Archeologie a Historie“. V těchto expozicích budou od 10.00 hodin do 17.00 hodin vždy v celou hodinu probíhat komentované prohlídky. Přístupná bude i archeologická dílna pro děti i dospělé. Budou také probíhat ukázky experimentální archeologie a ochutnávka pravěké kuchyně.
Program je připraven ve spolupráci s Filozofickou fakultou ZČU v Plzni, Katedrou archeologie. Akce bude probíhat rovněž v pravěké vesnici v ZOO Plzeň.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama