Josefínské slavnosti v Terezíně

Největší historické slavnosti, bez kterých by podzim v Terezíně ani v Českém středohoří nebyl ten pravý, se letos konají druhý říjnový víkend – v pátek 5. října a v sobotu 6. října. V Terezíně tak proběhnou tradiční oslavy ve velkém stylu, které připomínají založení královského pevnostního města se zaměřením na jeho vojenskou historii.

Každoročně jsou oslavy velmi velkolepé a vždy nabízí jinou bitvu, ukázky trochu jiných dobových zbraní i společenský program. Pokud letos do Terezína dorazíte, pak se přesunete v čase do období, které znáte z pohádky S čerty nejsou žerty. Uvidíte vojenské přehlídky, ale i ukázky vojenského výcviku, a jako hlavní bod programu velkolepou denní bitvu a fascinující noční bitvu.
Celou akci doprovází vojenské ležení, staročeské tržiště s jarmarkem a řemesly, skotští dudáci, katovské řemeslo, sokolnictví, ukázky dělostřelecké palby z podzemních kasemat a mnoho dalšího. Vstupné na akci je pouhých 100 Kč.
Páteční oslavy zahájí varhanní koncert v kostele Vzkříšení páně v 19:00, po němž bude následovat vojenský průvod městem a pietní akt na hřbitově k 220. výročí úmrtí prvního velitele pevnosti.
Sobotní den zahájí slavnostní vojenský průvod v 10:00 a v 15:00 vypukne hlavní bitva a útok na pevnost.
Reklama

Pokud se do České středohoří vypravíte na celý víkend, využijte stále ještě možnost projet se po řece Labi lodí mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem nebo se svézt v některém z motoráků linek T3, T4, a T5.


Více informací na
www.stredohori.info nebo na události akce https://www.facebook.com/events/558023051267818/


Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:“Calibri“,sans-serif;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama