Za malebnými roubenkami Kryštofova Údolí

Chcete se na malý okamžik ocitnout v pohádce? Tak se s námi vydejte do nejmalebnější vesnice Jizerských hor – Kryštofova údolí. Budete mít pocit, že se zde zastavil čas,ale místní orloj vás přesvědčí o tom, že to není pravda. Nevěříte?

Reklama

Údolím Ještědsko-kozákovského hřbetu se táhne podél potoka jako had malebná vesnička Kryštofovo údolí. Oba břehy potoka jsou protkány půvabnými roubenkami a na vršku nad vesnicí stojí kostel zasvěcený patronu celé obce, svatému Kryštofovi. Nad obcí se klene železniční kamenný viadukt se 14 pilíři z 20. století, který dotváří zdejší scenérii.

V bývalé trafostanici se nachází 1. český vesnický orloj, který je vskutku unikátní. V obci se také nachází muzeum betlémů či kuriózní kašna čůrajícího voříška. Při svých toulkách rozhodně nevynechejte Muzeum betlémů a Dům řemesel s místní keramikou Kromě historických staveb láká turisty také okolní příroda Jizerských hor.

Pro klidnou a nerušenou dovolenou se lze ubytovat přímo v některém z penzionů v Kryštofově údolí a nebo v nedalekém Liberci.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama