Šumavské Kašperské Hory aneb 100 let republiky na Šumavě

7.–8. 9. se do dávných časů, kdy z rakousko-uherské monarchie vzešla svobodná republika, vrátí malebné šumavské městečko Kašperské Hory. Dvoudenní program přiblíží tehdejší módu, hudbu a způsob života a zprostředkuje dětem i dospělým mnoho autentických zážitků.

V pátek ve 20:30 se na náměstí uskuteční promítání němého filmu „Milenky starého kriminálníka“, které doprovodí uskupení Neuvěřitelno. Tito mladí umělci komponují hudbu přímo pro vybraný film a podtrhují tím jeho duši. Doufáme, že sledování němého filmu bude pro všechny výjimečný zážitek.
Po celý sobotní den jsou návštěvníci zváni do dobové kavárny Republika ve vestibulu kina. Prvorepubliková atmosféra bude podbarvena živou hudbou, budete moci zakousnout něco sladkého dle prvorepublikových receptů a pít pouze kávu, kterou v Československu nabízeli tehdejší kavárníci. Kreativní agentura Fox Art přiveze na slavnosti dobový ateliér, ve kterém Vám zhotoví stylovou kabinetku. Na náměstí budete během sobotního dne potkávat vojáky, četníky, tanečnice i dobový filmový štáb. Pro děti je připraven starobylý kolotoč, plechová střelnice, divadlo, projížďky na koni a jiné atrakce. Hudební program bude opravdu bohatý. Na pódiu na náměstí zazpívají Sestry Havelkovy, jejichž vystoupení ozdobí módní přehlídka, Patrola Šlapeto a další skvělí hudební hosté.
Na www.kasphory.cz k dispozici podrobný program.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama