Klášterec nad Ohří, město porcelánu


Město Klášterec nad Ohří se nachází cca 30 km od Karlových Varů v údolí řeky Ohře mezi Doupovskými vrchy a Krušnými horami. Hlavními atraktivitami je zámek s anglickým parkem a lázeňský areál Evženie.

V lázních můžete ochutnat zdraví prospěšné minerální prameny, zaplavat si v krytém bazénu, odpočinout v solné jeskyni či pochutnat si na nějaké dobrůtce v lázeňské kavárně nebo restauraci. Příjemné posezení, zapůjčení loďky či kola nabízí nedaleká loděnice. Na lázně navazuje desetihektarový park anglického typu se spoustou dendrologických unikátů, z nichž nejzajímavější jsou označeny dřevěnými cedulkami. Parku vévodí novogotický zámek s muzeem porcelánu. Odsud je to jen kousek na historické náměstí, kde v budově radnice naleznete turistické informační centrum a nedaleko také muzeum hodin.
Reklama

Klášterec nabízí také vyžití pro děti, jako je sezónní aquapark s tobogány a mnoha vodními prvky. Na zámku si děti mohou prohlédnout říši skřítků Vítězslavy Klimtové a loutky rodiny Kopeckých.

Z města je vhodné po celý rok podnikat výlety do širokého okolí, jen nad Kláštercem je možné navštívit dvě zříceniny historických hradů, Lestkov nebo Egerberk a Šumburk.

Turistické informační centrum

nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
tel.: +420 474 359 687
e-mail: [email protected]

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama