Cestovní pojištění nevybírejte jen podle ceny. Jak se pojistit na dovolenou?

Prázdniny už se blíží ke svému konci, avšak čas dovolených ještě ani zdaleka ne. Mnozí vyráží za odpočinkem mimo hlavní sezónu, kdy jsou zájezdy levnější a resorty méně přelidněné. I vás zasloužená dovolená teprve čeká? Pak nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění, poradíme, jak při jeho sjednání ušetřit a zároveň nic nepodcenit.
Mnozí turisté si dlouze vybírají dovolenou, porovnávají desítky nabídek a snaží se najít, co nejlepší zájezd na nejnižší cenu. Cestovní pojištění pak obvykle sjednají první, které se namane. A to je chyba. Srovnat nabídky cestovního pojištění se vyplatí stejně jako porovnávat zájezdy cestovních kanceláří.

Nezajímejte se jen o cenu, ptejte se na obsah pojistky

Při výběru pojistky nelpěte na nízké ceně. Snažte se nabídky porovnávat komplexně a zajímejte se o vše, co je součástí pojištění. Čím nižší je cena, tím nižší jsou i limity pojistného plnění. Pokud vyrážíte na dovolenou na sever Evropy nebo mimo Evropu, pak dejte raději přednost vyšším limitům a za pojištění si připlaťte. V těchto destinací jsou náklady na léčbu obvykle dražší.

Cestovní pojištění vám ale nemá pomoci jen v případě úrazu, poslouží vám také pro případ, že někoho zraníte, nebo způsobíte škodu někomu jinému. Součástí pojistky by tak mělo být také:
Reklama

–    úrazové připojištění,
–    pojištění odpovědnosti za škodu.

Jestliže vyrážíte na leteckou dovolenou, pak zvažte i připojištění zavazadel a zpožděného letu. Některým přijde vhod i pojištění storna cesty.

Dobrodružnou dovolenou si připojistěte

Při srovnání nabídek berte v potaz i účel vaší cesty. Plánujete si v průběhu dovolené užít dobrodružství? Nejsou vám adrenalinové sporty cizí? Zvažte:
–    připojištění rizikových sportů,
–    připojištění extrémních sportů.
Ať už se rádi oddáváte skokům padákem, vodnímu skútru, čtyřkolkám nebo výšlapům do hor, je zapotřebí se pojistit na rizika, která vám mohou při těchto aktivitách hrozit.

Nenechte se opít rohlíkem. Porovnejte nabídky a vezměte tu nejvýhodnější

Při sjednání cestovního pojištění můžete využít i celou řadu bonusů a akcí. Především v období prázdnin se pojišťovny předhání v atraktivnosti svých nabídek. I proto se vyplatí porovnat více aktuálních nabídek, třeba cestovko od Allianz, Generali, Kooperativy, pojišťovny AXA, ČSOB, Direct a České pojišťovny.

Pokud vyrážíte na dovolenou několikrát za rok a často trávíte v zahraničí prodloužené víkendy, pak zvažte, zda se vám nevyplatí celoroční pojistka. Díky ní můžete výrazně ušetřit a navíc nebudete muset před každým výjezdem pamatovat na sjednání pojištění.
Cestovní pojištění není velkým nákladem v konečné ceně zájezdu, je ale velmi důležitým nákladem. Rozhodně není nutné brát první, co se vám namane. Dobře si zjistěte, co v ceně pojistky je zahrnuto a zda vám konkurence nenabídne něco výhodnějšího.
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama