Na kole i přes půl světa: krása expediční cyklistiky

Je to absolutní svoboda. Poznání různých zemí, kultur, ale hlavně sebe sama. To je dálková a expediční cykloturistika. Inspirujte se českými cyklisty, kteří na bicyklech zdolávají svět.

Reklama

Dalo by se až říct, že Česká republika je rájem dálkových cyklistů a dobrodruhů. Průkopníkem se stal Vítězslav Dostál, který jako první Čech objel na bicyklu zeměkouli. V jeho dobrodružných šlápějích jdou na sólových jízdách i v rámci extrémních vytrvalostních závodů další nadšenci jako Markéta Peggy Marvanová, Adam Záviška, Jaroslav Král, Matěj Balga a desítky dalších vytrvalých mužů i žen. Láká vás dobrodružství a poznávání vzdálenějších míst? Nasedněte na kolo, šlápněte do pedálů a vydejte se za hranice svého okolí.

S dálkovou cyklistikou začněte pozvolna

Na dálkové cyklistice je úžasné to, že nemusíte být špičkový sportovec. Stačí se pouze odhodlat, sbalit a vyrazit. A pokud jste prozatím krásou dálkové cyklistiky nepolíbení, doporučujeme ji vyzkoušet. Nemusíte nutně plánovat několikaměsíční výpravu. Pro začátek stačí týdenní cyklistická dovolená, při které poznáte krásy České republiky nebo našich nejbližších sousedů.

Nepodceňujte správný výběr expedičního kola

Na dálkové jízdy nepodceňujte výběr bicyklu. Turistická kola na dlouhé trasy musí být stabilní, bezpečná, s možností naložení nutného vybavení a především musí poskytnout určitý komfort. Není zrovna jednoduché všechny faktory skloubit.

Výběr kola začněte vždy u rámu. Pro expediční kola je skvělou volbou odolný rám z chrom-molybdenové oceli, který poskytuje perfektní oporu  na dlouhých trasách i v obtížném terénu. Pevný CrMo rám zároveň výborně pohlcuje vibrace. V případě havárie a vážného poškození lze ocelový rám, oproti hliníkovým rámům, relativně snadno opravit.

Přizpůsobte kolo svým potřebám

Své ideální expediční kolo můžete mít i vy. Využijte praktický konfigurátor jízdních kol Kolos a navrhněte si bicykl přesně podle vašich představ.  Kolos No4 si můžete nechat postavit v konfiguraci expedičních kol nebo i jako gravel bike. Na kola Kolos No. 4 je poskytována tříletá záruka a bezplatný záruční servis. Vyberte si jízdní kola, na která je spoleh za každých okolností a vyjeďte poznávat svět. Skvělý rámový set Kolos prověřil například i cestovatel Zbyněk M., který projel indické horské oblasti Ladaku přes pohoří Himaláj až na sever japonského souostroví. Přitom na svém expedičním bicyklu zdolal více než 19 000 km a překonal pětitisícová převýšení.

A kam vyrazíte na kole vy? Přejeme mnoho šťastných kilometrů.

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“,serif;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama