Třicet bubeníků předvede velkolepou brazilskou show na Slavonickém náměstí

Přední český perkusista a bubeník Miloš Vacík přivedl do Slavonic třicet bubeníků a perkusistů. Během jednoho týdne s nimi natrénuje hodinový koncertní program, který představí na Horním náměstí ve Slavonicích v sobotu, 7. 7. 2018 v 17 hod.

Reklama

Obdobnou atmosféru mohou diváci zažít jen na karnevalu v Rio de Janeiru.  Miloš Vacík postaví svou show z bubeníků svého profesionálního uskupení Tam Tam Batucada, které doprovodí jednak pokročilí žáci jeho pražské bubenické školy samby, ale také úplní nováčci a amatérští nadšenci z řad jeho fanoušků a široké veřejnosti, kteří se na Slavonický bubenický seminář přihlásili z různých koutů České republiky. Vzniká tak jedinečné propojení profesionálů a amatérů, které nemá v Čechách obdoby.

Miloš Vacík garantuje, že i naprostého nováčka dokáže během týdne naučit bubnovat na konkrétní nástroj tak, aby dokázal být součástí bubenické show. „Podstatné je nadšení, radost a chuť se učit. Technika pak přijde sama,“ říká Miloš Vacík a dodává: „Obdobně to funguje v Brazílii, kde existují stovky škol samby s tisíci žáků. Lidé přicházejí a jsou takzvaně hození do vody. Dostanou do ruky nástroj, ukáže se jim základní technika a pak už se jen nechají strhnout jedinečnou energií a vášní, kterou samba přináší.“

Jedná se o již pátý ročník slavonického semináře. V roce 2014 se jej prvně zúčastnilo 15 bubeníků a účast každým rokem rostla, letos se zastavila na rekordním počtu třiceti bubeníků.  Bubeničtí nadšenci  jsou nejrůznějšího  věku i povolání. Nejmladšímu účastníkovi je 12 let, nejstaršímu přes šedesát let.

Seminář odstartoval v pondělí 2.7.  a bude probíhat celý týden ve Spolkovém domě ve Slavonicích. Bubnovat a trénovat budou všichni každý den od pondělí do pátku šest hodin denně. V sobotu proběhne generálka a odpoledne pak už hodinový koncert na náměstí. Vstupné je zdarma.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama