Světový pohár žen v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně

(Špindlerův Mlýn, 5. a 6. 1. 2008) Nejprestižnější z lyžařských Světových pohárů přezdívaný „bílý cirkus“ navštíví v letošním již 41. ročníku Českou republiku. Během zimní pouti po evropském a americkém kontinentu (Asie v letošním kalendáři chybí) zavítá celkem do 31 lyžařských středisek ve 12 zemích. Ve dnech 5. a 6. ledna 2008 se ve Skiareálu ve Svatém Petru utkají o body ty nejlepší světové závodnice ve slalomu a obřím slalomu.

    „Tentokráte se nám podařilo získat pro svěťák ve Špindlu lednový víkendový termín, což je velmi dobrá věc z hlediska očekávané divácké návštěvnosti i co se týče sněhových podmínek. Naopak více komplikací lze díky tomuto termínu očekávat v logistice, v oblasti dopravy a ubytovacích kapacit,“ konstatuje generální sekretář organizačního výboru Aleš Krýzl za pořádající Ski klub Špindl produkce s.r.o.

    Tváří špindlerovského svěťáku je mistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská, která obhajuje mj. třetí příčku v konečném hodnocení slalomářek a devátou pozici v celkovém pořadí SP. Bohužel, Šárka se nešťastně zranila při křtu sjezdovky ve Vítkovicích, když kladivem rozbila lahev šampaňského a střep jí roztrhl oční víčko, a tak dnes není jisté, zda se naše nejlepší závodnice závodu zúčastní.

    Přijďte se i vy podívat do Sv. Petra a fandit nejlepším světovým závodnicím na lyžích. Místa k stání v cílovém prostoru a kolem trati jsou zdarma.

Reklama

Program:

Skiareál Sv. Petr, Černá sjezdovka a prostor v jejím dojezdu:

pátek 4. 1. 2008 – 16.00 hod. – společenský program, Špindleráček, hudební produkce „Beatles revival“

17.00 hod. – představení českých závodnic a zahájení


sobota 5. 1. 2008 – 9.30 hod. – start 1. kola obřího slalomu, 12.30 hod. – start 2. kola

17.00 hod. – hudební produkce „Abba revival“

18.00 hod. – vyhlášení výsledků obřího slalomu, veřejné losování slalomu


neděle 6. 1. 2008 – 9.30 hod. – start 1. kola slalomu, 12.15 hod. – start 2. kola

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama