Výlety za památkami první republiky


Přeneste se do kouzelných časů první republiky a vydejte se na místa, která souvisí se 100. výročím založení Československa. Putování po Brně, Plzni i Počátkách ocení hlavně milovníci osobité architektury.

Světoznámý český architekt Adolf Loos předběhl svými návrhy dobu. V Plzni můžete navštívit nadčasové bytové interiéry, které ve 30. letech realizoval pro bohaté investory z řad židovských obchodníků. Bytem manželů Krausových, doktora Vogla, Brummelovým domem i Semlerovou rezidencí vás provedou celkem tři prohlídkové trasy.

Reklama

Jak žila někdejší podnikatelská elita, si můžete prohlédnout také v Brně. Ideály moderního rodinného bydlení představuje brněnské vilové kvarteto (Tugendhat, Stiassni, Löw-Beer a Jurkovičova vila). Každá z vil je výjimečná. Vila Tugendhat navržená Ludwigem Miesem van der Rohe je dokonce zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jako ve filmu pro pamětníky si budete připadat v Letohrádku sv. Vojtěcha v Počátkách.
V hotýlku zasazeném do doby 20. let najdete apartmány se jmény slavných prvorepublikových herců a hereček a na místě vás dokonce obslouží komorníci a služebné.

Pro nejlepší z tipů na výlet hlasujte v soutěži DestinaCZe 2018 a vyhrajte zajímavé ceny!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama