Absolvujte dovolenou na kolečkových bruslích!

Vyrazte si na dovolenou na kolečkových bruslích a absolvujte dlouhé trasy. Pokud vám to nic neříká, můžete brusle využít jinak, třeba si zahrát street hockey.

Na bruslích kolem Čech

Reklama

Cyklistika zažívá velký boom. S prvním jarním sluníčkem se hlavní stezky a oblíbené destinace doslova obrostou koly. Za výlety do přírody však nemusíte využívat jen dvě pneumatiky. Neřešte logisticky náročnou přepravu velkého vybavení. Kolečkové brusle snadno sbalíte do batohu a vyrazit na dovolenou, kterou můžete strávit jízdami na dlouhé vzdálenosti, tak relaxačními jízdami.  

K vodě i na zmrzlinu

In-line brusle nabízí příjemnou možnost kombinovat rychlý pohyb s relaxačním tempem. Možná máte dobrou zkušenost s bruslením ve volném odpoledni v městském parku nebo na upravené stezce.

Vyzkoušejte něco nového a vydejte se na bruslích poznávat i vzdálenější krajiny. Mnoho měst vychází vstříc zájemcům o pohyb na kolech. Upravené stezky s hladkým povrchem spojují oblíbená výletní místa a postupně zaplňují mapu. Krásné stezky se často sdružují poblíž vodních přehrad, údolí řek nebo rybníků.

S batohem na zádech tak můžete třeba vyzkoušet vytrvalostní jízdu a prověřit kondičku na skutečně dlouhé trati. Rodinnější typy zase mohou najít krátký úsek a vyrazit na jízdu s dětmi, doplněnou koupáním či zastávkami na zmrzlinu.

Vyberte si správnou trať

Při cestách po Čechách můžete do auta přibalit brusle, ať už jedete na jih Čech, Moravy nebo do Krkonoš. Krásné stezky vás čekají na Ostravsku, Brněnsku či v okolí Prahy.

Geograficky vás častěji zavedou trasy k nížinám nebo rovinným úsekům, ale i v horských centrech najdete zajímavé upravené stezky. Vybírat můžete jak lehké vyjížďkové trasy, tak náročné úseky.

V rozptylu stezek můžete vybrat pohodových 15 kilometrů podél Ostravice na jedné straně a pověstnou trasu Žamberk – Choceň s úctyhodnými 37 kilometry pro zdatné bruslaře na straně druhé. Rájem bruslařů je trasa vedená po téměř celém obvodu přehrady Lipno.

Místo kola kolečka

Pro překonávání dlouhých tras je třeba zvážit vlastní síly i kvalitní obutí. Základem jsou pevné a dobře vypracované boty, jaké nabízí třeba brusle Bauer. Tradiční výrobce nabízí kvalitní zpracování a v základním vybavení nebudete nadbytečně platit za značku nebo módní trendy. Kvalitní brusle zlepší váš osobní pocit z jízdy, posílí vaši fyzickou kondici a pomůžou vám zdokonalit techniku jízdy.

Bruslit začněte zlehka a až vám bruslení půjde lépe, otestujte, zda vám svědčí i větší vzdálenosti. Pokud ano, vzdálenosti překonávaných úseků postupně prodlužujte.

Na rozdíl od kola jsou brusle praktičtější, v případě nehody nebo změny nálady stačí jednoduše zastavit, brusle přezout za boty a zbytek úseku dojít. Koneckonců: kolečkové brusle můžete na dovolené vytáhnout i na přátelské utkání a vyzvat kamarády na street hockey.

Normal
0

21

false
false
false

EN-US
ZH-CN
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“,serif;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama