Pravěké Velikonoce s lovem dinosauřích vajíček v Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana letos nabízí návštěvníkům netradiční oslavy jarních svátků, a to v kulisách populárního českého filmu Cesta do pravěku, jehož digitálně restaurovaná verze bude mít letos premiéru. Velikonoční program bude v Muzeu probíhat celé prázdniny od 29. 3. do 2. 4. a návštěvníkům nabídne nové tematické kreativní dílny, projížďky lodí po Čertovce a velikonoční workshopy animace a trikové tvorby. V pátek 30. března pak proběhne speciální velikonoční lov dinosauřích vajíček plných krásných dárků – včetně vstupenek do Muzea!

Reklama

Z filmu Cesta do pravěku nám nedopatřením utekl Tyranosaurus Rex a po celém parku Kampa poschovával svá dinosauří vajíčka,“ vysvětluje koordinátorka doprovodných programů Marie Chramosilová, a dodává „vyzýváme proto všechny hravé duše, aby nám přišli
v pátek 30. března pomoci najít všech 100
malých dinosaurů a zachránili tak Prahu před pravěkou invazí.

V rámci Velké velikonoční soutěže Muzea Karla Zemana budou po nedalekém parku Kampa poschovávaná plastová vajíčka s překvapením uvnitř. Každé z nich bude ukrývat malý dárek a mapku na pokladnu Muzea, kde si ho mohou do konce Velikonoc vyzvednout. Úspěšní hledači mohou získat např. vstupenky do Muzea v hodnotě 490 Kč, DVD filmů Karla Zemana, grafické listy, placky a mnohé další hodnotné ceny.

Během celých velikonočních prázdnin se navíc mohou lidé těšit po celý den na pravidelný doprovodný program. Zdarma ke vstupence do expozice dostanou všichni malí návštěvníci speciální velikonoční vajíčko, které si nabarví podle své vlastní fantazie. K tomu si mohou s rodinou zahrát hru v expozici Cesta do pravěku, vypravit se na vzrušující plavbu lodí po Čertovce a Vltavě nebo si natočit svůj vlastní animovaný film. Pro šikovné ruce jsou připraveny i výtvarné dílny, ve kterých si vyrobí např. tzv. dokreslovačku, což je filmová technika v podobě představeného modelu, kterou Karel Zeman použil nejen ve filmu Cesta do pravěku.
Tu si u nás mohou nikoliv jen vyrobit, ale rovnou i vyzkoušet v praxi s vlastním fotoaparátem (nebo chytrým telefonem) pod vedením zkušeného lektora.

Velikonocemi ale akce tematicky  vztažené k slavnému filmu Cesta do pravěku nekončí a zájemcise už teď mohou přihlašovat na dětské letní příměstské filmové tábory, během kterých se děti vrátí zpět časem do doby pravěkých zvířat a dosud neobjevených krajů. Účastníci se tak na týden stanou součástí filmového štábu putujícího po jednotlivých etapách života na Zemi až do pravěku.
Do dnešních dnů se vrátí s dosud nevídaným filmovým materiálem, novými přáteli z okolí a úžas nými zážitky ze společně prožitých dobrodružství. Vypsáno je 9 turnusů po celý červenec a srpen.

O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř pětiletého působení? nesmazatelně? zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní? dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové? triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století?. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století? až? po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná? část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě? do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní? svým hravým pojetím – nabízí? vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové? postupy, které? Karel Zeman ve svých filmech používal.

Filmy Karla Zemana jsou restaurovány v rámci projektu Čistíme svět fantazie partnerů
Nadace české bijáky, Česká televize a Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s UPP.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama