Velikonoce na Hluboké znovu se sportem a obřími kraslicemi

Čtvrtý ročník projektu Velikonoce na Hluboké letos rozšíří svůj program. Kromě stezky za unikátními obřími kraslicemi se v průběhu pátku 30. března a neděle 1. dubna uskuteční několik závodů pro sportovce specialisty, děti, nebo rodiny s kočárky.

Reklama

Vše začne pátečním otevřením Velikonoční stezky za obřími kraslicemi. Na veřejně přístupných místech pořadatelé vystaví 27 více než metr vysokých betonových vajec, které budou umělecky pomalovány různými motivy. „Naše kraslice se snažíme umisťovat tam, kde by je nikdo nečekal. Chceme tím zavést návštěvníky na zajímavá místa Hluboké nad Vltavou, která nejsou turistům až tak známá.“ Popisuje záměr projektu Valerie Chromá z pořádajícího spolku Hope 4 You. „Tentokrát navíc ve spolupráci s horskou chatou na Kleti odstěhujeme jednu kraslici na vrcholek této známé hory. Kdo bude chtít posbírat všechny vejce, bude se muset vypravit také tam,“ prozrazuje v předstihu Valerie Chromá. Šanci na návštěvu všech stanovišť budou lidé mít až do 15. Května.

Dalším bodem programu na Velký pátek je rodinná hra s mapou. Na vybraných kraslicích bude nutné objevit skryté symboly a získat tak tajné heslo, systém hry už mnozí znají z minulých let. Hra odstartuje v pátek ve 13:30. O hodinu později se pak slavnostně otevře nová křížová cesta okolo hlubockého kostela sv. Jana Nepomuckého. „Pevně věřím, že projekt bude povzbuzením a příležitostí k usebrání a ztišení pro místní obyvatele i návštěvníky našeho městečka,“ vzkazuje hlubocký farář Tomas Van Zavrel. Páteční program ještě doplní hudební vstupy a velikonoční trh.
Neděle 1. dubna bude patřit zejména sportu. V 11 hodin odstartuje z hlubockého náměstí krosový běh na 10 a 5 Km. „Trať běhu vede zámeckými zahradami a parkem. Delší trasa pak vyvede běžce i o něco dále než je plot ohraničující malebný zámecký park.“ Popisuje spolupořadatel akce Jan Vlasák z hlubockého informačního centra. „Od 13:30 je na řadě další novinka, tou je canicrossový závod pro běžce se psy. Také tento závod vede převážně v zámeckém parku a už dnes víme, že o něho bude docela velký zájem, míst na startu však bude dostatek.“ Doplňuje Vlasák a apeluje na všechny sportovce, aby se do závodů přihlásili včas a měli tak možnost dostat pamětní tričko závodu.

„Město Hluboká nad Vltavou je pyšné na to, že v něm žijí lidé, kteří ve svém volném čase vymýšlejí nápady, jak zlepšit život našim spoluobčanům, či jak zpříjemnit pobyt návštěvníkům našeho města. I proto jsme od počátku hrdým generálním partnerem akce Velikonoce na Hluboké.“ Pochvaluje si starosta města Ing. Tomáš Jirsa.

Celý projekt Velikonoc na Hluboké je realizován jako součást charitativního Řetězu naděje, ten se už od prosince 2017 snaží získat prostředky na duševní rehabilitaci rodiny z Hluboké nad Vltavou, kterou zasáhla těžká rána osudu, při které přišly tři děti o matku a otec o milovanou ženu. Výtěžek ze všech závodů a doprovodných akcí pomůže právě této rodině.

Více je možné se dozvědět na webu www.velikonocenahluboke.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama