Krkonoše mají Stezku v korunách stromů a ne ledajakou!

Jarní prázdniny jako cesta od kořenů do korun stromů

Je to tady. Blíží se jarní prázdniny, děti se těší, že budou mít volno a to je možná přesně to, čeho vy se trochu děsíte. Týden co začíná otázkou: „Kdy už tam budem?“, následováno „Co budeme dělat?“, do toho asi tisíckrát „Proč?“ a další podobné větičky, které naznačují jediné. Je třeba se na ty naše caparty pořádně připravit. Ohromit je tak dokonalým plánem na výlet, že úžasem oněmí.

Na špičky stromů  i k jejich kořenům

Reklama

Stezka korunami stromů Krkonoše je  jedinečnou architektonickou stavbou, která vás zavede do korun stromů a představí místní unikátní přírodu. Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, kde vás čekají četná překvapení i poučení. To, že půjdete nahoru, do korun, nebo lépe řečeno, nad koruny stromů a to do výšky až 45 m, to vás asi úplně nepřekvapí, ač vás tento unikátní výhled jistě ohromí. Na této Stezce je překvapivé, že se tu chodí i dolů. A když se řekne dolů, tak se myslí úplně dolů, ke kořenům stromů. Po lávce se totiž dostanete nejprve do podzemní jeskyně, která se nachází přímo pod vyhlídkovou věží. Zde vás čeká rozsáhlá expozice, která vás seznámí se životem v půdě. Tady asi budete muset svým dětem pár(set) krát odpovědět na otázku „A proč?“. Čtěte tedy pozorně doprovodné infotabule a jen tak vás něco nerozhodí. Díky originálním instalacím si oživíte i prohloubíte vaše znalosti.  Těšit se pak můžete i na adrenalinové zastávky a suchý tobogán v délce 80 metrů. Stezka se nachází v Jánských Lázních a je velmi dobře značená. Je dobré také vědět, že  v období leden – březen je otevřena od 10:00 do 16:00, ale poslední návštěvníci jsou vpuštěni v 15:00. Děti do třech let mají vstupné zdarma. Areál je celý bezbariérový, a tak je jízda s kočárkem velmi pohodlná. Návštěvu si pak mohou užít i lidé na vozíčku. Přímo z parkoviště od Hoffmanovy boudy je vybudována i bezbariérová cesta až k samotnému vstupu. Pejsci na Stezku nesmějí, ale jsou pro ně připravené čisté kotce u vstupu, kde na vás mohou počkat. Stezku je možné si prohlídnout virtuálně.

Večerní prohlídky na Stezce korunami stromů Krkonoše

Během jarních prázdnin jsou pro vás nachystány také speciální večerní prohlídky na Stezce, které se ponesou ve znamení hry s překvapením. Probíhat budou každou středu od 17:30 a v březnu pak od 18:30. Během akce nejen zažijete noční les, ale můžete si vyzkoušet, jestli poznáte lesní zvířata podle zvuků nebo očí a poslechnete si zajímavé vyprávění o Krakonošovi. Průvodcem vám budou ti nejpovolanější, a sice zástupci Správy Krkonošského národního parku. Na vrcholku vyhlídkové věže vás pak čeká také něco na zahřátí, poctivý svařák nebo čaj. Každá prohlídka je kapacitně omezena a je proto třeba se přihlásit prostřednictvím e-mailu: [email protected].

Ochutnat kramfleky V korunách

Po návštěvě Stezky se můžete zastavit v restauraci V korunách. Těšte se jak na silný hovězí vývar s domácími nudlemi, tak na knedlíkové klasiky i zvěřinové speciality podávané s majoránkovými kramfleky. Což je název pro místní božské bramboráčky. Mlsouni si pochutnají na voňavých jablečných závinech či lahodných borůvkových koláčích, které se tu vlastnoručně vyrábějí a pečou. Většina surovin a výrobků pochází přímo ze zdejšího regionu, a tak je návštěva restaurace povedeným a velmi chutným gastronomickým zážitkem.

Více informací na www.stezkakrkonose.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama